• Pierwsze spotkanie ze Scratch jr

• 17.12.2023 15:50
      • Uczniowie klasy 1a przenieśli się z Kindloteki, do sali komputerowej, by pogłębiać swoją wiedzę na temat programowania. Tego dnia poznali słynnego kota w programie Scratch Jr.
      • W ramach zajęć w naszej Kindlotece, uczniowie klasy 1a przenieśli się do pracowni komputerowej. Tam poznali słynnego Rudego Kota z aplikacji Scratch Jr. Jest to program adresowany do uczniów klas młodszych, dzięki któremu w prosty sposób można tworzyć animacje i nieskomplikowane gry. Poprzez łączenie kolorowych bloczków programowania, uczniowie mogą sprawić, by nasze duszki poruszały się, śpiewały, tańczyły czy rozmawiały. Podczas tego typu zajęć dzieci uczą się planować projekty, rozwiązywać problemy i twórczo wykorzystywać programy komputerowe. Wykorzystują również matematykę i język w znaczącym i motywującym kontekście, który wspiera rozwój umiejętność liczenia, czytania i pisania wczesnego dzieciństwa.

Program Scratch Jr jest całkowicie darmowy, do ściągnięcia na tablety lub komputery.

Opiekun Kindloteki

Agata Stasiewska