• Druga Szkolna Jesień Latawców 2024

• 09.10.2024 22:26
        • Z radością informujemy o zakończeniu rodzinnego konkursu plastyczno-technicznego „Latawce”. Wydarzenie zgromadziło wielu uczestników, którzy w twórczy sposób połączyli sztukę i technikę, a także zaangażowali się w promowanie ekologicznych rozwiązań.

Konkurs został rozstrzygnięty przez jury w składzie: Waldemar Dylewski i Małgorzata Mularczyk, którzy mieli niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców spośród wielu kreatywnych projektów. W ocenie latawców pomogli również uczniowie klasy 5d, którzy aktywnie włączyli się w ich puszczanie, co pozwoliło nam ocenić nie tylko estetykę wykonania, ale także lotność i funkcjonalność latawców.

1. miejsce – Bartosz Bącik, klasa 5a

2. miejsce – Wiktoria Zabawa, klasa 4e

3. miejsce – Michał Fąferek, klasa 4e

Jednym z celów naszego konkursu było podkreślenie znaczenia ochrony środowiska. Dlatego też uczestnicy byli zachęcani do tworzenia swoich latawców z materiałów ekologicznych, takich jak papier z recyklingu, tkaniny naturalne czy drewniane elementy. Dzięki temu nie tylko powstały piękne, ale także przyjazne dla środowiska latawce, co pozwoliło na rozwijanie kreatywności w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w naszym konkursie!

Relację można obejrzeć pod poniższym linkiem:

• Wycieczka krajoznawczo - ekologiczna klasy 5d. Cel „Szmaragd”

• 30.09.2024 20:46
        • 26 września klasa 5d wzięła udział w wycieczce nad Jezioro Szmaragdowe, gdzie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach na temat nietoperzy, które odgrywają kluczową rolę w ekosystemie, kontrolując populacje owadów. Program wycieczki obejmował również zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej, podczas którego uczniowie poznali ciekawe fakty na temat historii regionu, lokalnych atrakcji oraz znaczenia ochrony środowiska naturalnego. W trakcie zajęć szczególną uwagę poświęcono roli człowieka w dbaniu o przyrodę i zachowaniu równowagi ekologicznej. Po zakończeniu zajęć edukacyjnych uczniowie mogli odpocząć i wspólnie spędzić czas przy grillu, gdzie dodatkowo przypomniano zasady ograniczania odpadów i dbania o czystość miejsc publicznych. Wycieczka była nie tylko okazją do zdobycia wiedzy, ale również do nauki odpowiedzialności ekologicznej.

Relację z wycieczki można obejrzeć pod poniższym linkiem: https://youtu.be/ovsBMnUa_zg?si=IGOQIUxlfYEWyid8

• Koło ekologiczne

• 20.11.2023 00:53
        • Uczniowie uczęszczający na koło ekologiczne zajmują się przygotowaniem modeli domów pasywnych oraz uruchamianiem modelu prezentującego wykorzystanie energii termalnej.
        •  „Ekopracownia szkolna OZE SP 51 DBA O ŚWIAT”
        • „Ekopracownia szkolna OZE SP 51 DBA O ŚWIAT”

• 20.11.2023 01:01
        • EKOPRACOWNIA dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 75.000,00 zł.