• Koło drukarzy 3D
    • Koło drukarzy 3D

    • 10.05.2024 10:42
    • W dniach 15.04 - 08.05.2024 w sali 209 odbyła się wystawa prac Koła drukarzy 3D naszej szkoły w ramach Lab. Przyszłości. Były to przykłady wydruków i projektów naszych uczniów.
    • więcej
    • Wielki sukces zespołu wokalnego "SLAJD" z SP51.
    • Wielki sukces zespołu wokalnego "SLAJD" z SP51.

    • 21.04.2024 19:19
    • 17.04.24r. uczennice należące do zespołu wokalnego "Slajd", reprezentowały naszą szkołę SP51 w XXII Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej i Szantowej, który jak co roku odbywa się w SP 65 w Zdrojach. Pomimo dużej konkurencji i bardzo wysokiego poziomu artystycznego wszystkich wykonawców, zespół wokalny "Slajd" zdobył I MIEJSCE, w kategorii zespołów wokalnych. Wielkie brawa i gratulacje!

     W kategorii solistów II MIEJSCE zajęła uczennica klasy 5e Martyna Kwiatkowska.

     Dziewczęta przygotowała do konkursu nauczycielka muzyki mgr Agnieszka Chodorowska.
    • więcej
    • Duże stoły w pracowni plastycznej
    • Duże stoły w pracowni plastycznej

    • 12.04.2024 11:48
    • Duże stoły w pracowni plastycznej mają kluczowe znaczenie dla efektywnego prowadzenia różnorodnych projektów. Przykładem jest ul, który wspólnie wykonaliśmy w ramach konkursu plastycznego „Pszczoła i przyjaciele” organizowanego przez Omni Molo
     Duże stoły oferują szereg korzyści, w tym najważniejsza - przestrzeń robocza, która przy dużych gabarytach materiałów ułatwia pracę. Duże stoły pozwalają również na elastyczne aranżowanie przestrzeni w pracowni, co ułatwia dostosowanie stanowiska pracy do różnych projektów i technik artystycznych. Dzięki dużym stołom artyści mogą pracować równocześnie nad różnymi elementami projektu, co zwiększa efektywność procesu twórczego.

     Małgorzata Mularczyk
      
    • więcej
    • Gabinet zdrowia w sali nr 4
    • Gabinet zdrowia w sali nr 4

    • 07.04.2024 20:44
    • Uczniowie klas siódmych na lekcjach biologii poznają budowę i działanie organizmu człowieka. Dzięki wielu pomocom dydaktycznym i wygodnemu ustawieniu ławek i stolików uczniowskich możliwe było stworzenie w sali nr 4 "Gabinetu zdrowia". Siódmoklasiści i ich młodsi koledzy brali udział w grach i zabawach dydaktycznych dotyczących funkcjonowania ciała człowieka oraz samodzielnie dokonywali pomiarów ciśnienia i sprawdzali jakość swojego młodego wzroku.
    • więcej
    • Lekcja ekologii w sali nr 4
    • Lekcja ekologii w sali nr 4

    • 07.04.2024 20:29
    • Na lekcjach biologii  uczniowie klas ósmych, w ramach nauki o EKOLOGII, przygotowują i prezentują wybrane zagadnienia. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi i wyposażeniu sali możliwe jest przedstawianie samodzielnie wykonanych prezentacji multimedialnych z załączonymi filmami edukacyjnymi. Uczniowie powtarzają w ten sposób  wiedzę, prezentują ciekawostki ze świata przyrody  ale też przygotowują sprawdziany wiadomości w ulubionej przez młodzież formie - quizów, testów, gier multimedialnych i rebusów. Przy okazji uczniowie mogą sprawdzić jak to jest być nauczycielem;)
    • więcej