• Wykorzystanie Laboratorium przyszłości na lekcjach biologii i godzinie wychowawczej

• 20.11.2023 00:11
      • 10 LISTOPADA, 2023
      • Wyposażenie Laboratoriów przyszłości umożliwia nam prowadzenie ciekawych zajęć na różnych lekcjach w formie warsztatów, pracy w grupach czy quizów i gier przygotowywanych także przez samych uczniów.

Na biologii dzieci z klasy piątej mogły poznawać budowę komórkową organizmów i łatwiej zapamiętać skomplikowane nazewnictwo obserwując kolorowe schematy i samodzielnie je uzupełniając.

Na godzinie wychowawczej – uczniowie klasy ósmej przygotowali i przedstawili przy pomocy dostępnego w pracowni sprzętu ciekawą pogadankę i quiz wiedzy patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.

Chłopcy z klasy czwartej dzięki odpowiedniemu, wygodnemu ustawieniu ławek i krzesełek mogli swobodnie rozmawiać i wymieniać się spostrzeżeniami na temat roli koleżeństwa i przyjaźni w życiu młodych ludzi. Takie wyposażenie klasy zdecydowanie  sprzyja prowadzeniu zajęć warsztatowych i pracę w grupie.