• Pracowania Krajobrazów Zimowych

• 28.01.2024 22:06
      • Dumni prezentujemy nasze prace z koła plastycznego - malownicze krajobrazy zimowe.

Podczas 3 zajęć koła plastycznego wykonywaliśmy z pasją i umiejętnością, przy użyciu farb plakatowych piękne dzieła. Uczuliśmy się cieniowania i wydobycia kolorów. Naszym celem było oddanie głębi i szczegółowości zimowej scenerii.

Podczas jednych z zajęć dzieci wykorzystywały swoją wyobraźnię, by stworzyć malownicze pejzaże zimowe, używając kontrastujących barw czarnej i białej. Farba plakatowa na czarnej kartce pozwoliła im wydobyć szczegóły i tworzyć niepowtarzalne kompozycje, oddając atmosferę zimy. Praca z tak ograniczonymi materiałami jak czarna kartka i farby w dwóch kolorach stanowiła wyzwanie, ale jednocześnie pozwoliła dzieciom rozwijać kreatywność, pomysłowość oraz umiejętność skupienia się na szczegółach.

Takie zajęcia nie tylko rozwijają umiejętności plastyczne, ale również pomagają w budowaniu wyobraźni i spostrzegawczości. Dzięki temu dzieci mają okazję eksperymentować z różnymi technikami artystycznymi.

Cieszymy się, że możemy podzielić się naszym wrażeniem natury poprzez sztukę w wykorzystać m. in. materiały zakupione do pracowni plastycznej z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Zapraszamy do obejrzenia naszej pracy na zdjęciach poniżej.