• Duże stoły w pracowni plastycznej

• 12.04.2024 11:48
        • Duże stoły w pracowni plastycznej mają kluczowe znaczenie dla efektywnego prowadzenia różnorodnych projektów. Przykładem jest ul, który wspólnie wykonaliśmy w ramach konkursu plastycznego „Pszczoła i przyjaciele” organizowanego przez Omni Molo
          Duże stoły oferują szereg korzyści, w tym najważniejsza - przestrzeń robocza, która przy dużych gabarytach materiałów ułatwia pracę. Duże stoły pozwalają również na elastyczne aranżowanie przestrzeni w pracowni, co ułatwia dostosowanie stanowiska pracy do różnych projektów i technik artystycznych. Dzięki dużym stołom artyści mogą pracować równocześnie nad różnymi elementami projektu, co zwiększa efektywność procesu twórczego.

• Gabinet zdrowia w sali nr 4

• 07.04.2024 20:44
        • Uczniowie klas siódmych na lekcjach biologii poznają budowę i działanie organizmu człowieka. Dzięki wielu pomocom dydaktycznym i wygodnemu ustawieniu ławek i stolików uczniowskich możliwe było stworzenie w sali nr 4 "Gabinetu zdrowia". Siódmoklasiści i ich młodsi koledzy brali udział w grach i zabawach dydaktycznych dotyczących funkcjonowania ciała człowieka oraz samodzielnie dokonywali pomiarów ciśnienia i sprawdzali jakość swojego młodego wzroku.
        • Lekcja ekologii w sali nr 4

• 07.04.2024 20:29
        • Na lekcjach biologii  uczniowie klas ósmych, w ramach nauki o EKOLOGII, przygotowują i prezentują wybrane zagadnienia. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi i wyposażeniu sali możliwe jest przedstawianie samodzielnie wykonanych prezentacji multimedialnych z załączonymi filmami edukacyjnymi. Uczniowie powtarzają w ten sposób  wiedzę, prezentują ciekawostki ze świata przyrody  ale też przygotowują sprawdziany wiadomości w ulubionej przez młodzież formie - quizów, testów, gier multimedialnych i rebusów. Przy okazji uczniowie mogą sprawdzić jak to jest być nauczycielem;)
        • Pracowania Krajobrazów Zimowych

• 28.01.2024 22:06
        • Dumni prezentujemy nasze prace z koła plastycznego - malownicze krajobrazy zimowe.

Podczas 3 zajęć koła plastycznego wykonywaliśmy z pasją i umiejętnością, przy użyciu farb plakatowych piękne dzieła. Uczuliśmy się cieniowania i wydobycia kolorów. Naszym celem było oddanie głębi i szczegółowości zimowej scenerii.

Podczas jednych z zajęć dzieci wykorzystywały swoją wyobraźnię, by stworzyć malownicze pejzaże zimowe, używając kontrastujących barw czarnej i białej. Farba plakatowa na czarnej kartce pozwoliła im wydobyć szczegóły i tworzyć niepowtarzalne kompozycje, oddając atmosferę zimy. Praca z tak ograniczonymi materiałami jak czarna kartka i farby w dwóch kolorach stanowiła wyzwanie, ale jednocześnie pozwoliła dzieciom rozwijać kreatywność, pomysłowość oraz umiejętność skupienia się na szczegółach.

Takie zajęcia nie tylko rozwijają umiejętności plastyczne, ale również pomagają w budowaniu wyobraźni i spostrzegawczości. Dzięki temu dzieci mają okazję eksperymentować z różnymi technikami artystycznymi.

Cieszymy się, że możemy podzielić się naszym wrażeniem natury poprzez sztukę w wykorzystać m. in. materiały zakupione do pracowni plastycznej z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Zapraszamy do obejrzenia naszej pracy na zdjęciach poniżej.