• Świetliki z klas I żegnają świetlicowych trzecioklasistów
     • Świetliki z klas I żegnają świetlicowych trzecioklasistów

      21.06.2024

      19 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku świetlicowego. Świetliki z klas I    i III przygotowały i zaprezentowały uczniom oraz wychowawcom część artystyczną. Były wiersze, piosenki, tańce, gra na instrumentach. Wychowawcy świetlicy podziękowali dzieciom za pracę i zaangażowanie w życie świetlicy.

      Pierwszoklasiści pożegnali świetlicowych trzecioklasistów. Dla klas 3 świetlica stała się już tylko wspomnieniem, bajką z dziecięcych lat..

                  Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za współpracę w roku szkolnym 2023/2024. Życzymy słonecznych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

       

                                                                                                    Wychowawcy świetlicy klas I i III

    • Podsumowanie projektu "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka"
     • Podsumowanie projektu "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka"

      20.06.2024

      Nasza biblioteka od września do czerwca realizowała każde działanie w ramach projektu "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka". Szczególne zainteresowanie czytelników wzbudził „Klub Pożeraczy Książek”. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem, zainteresowaniem i determinacją wypożyczali książki zgodnie z przyjętymi zasadami i równie chętnie zbierali punkty. W trakcie tego działania zorganizowano także konkurs „Wypożycz książkę w ciemno”, który również zyskał wielu chętnych uczestników. Uczniowie nie wiedzieli, jaką książkę dostaną do przeczytania, gdyż książki były zapakowane.  Osoby, które ukończyły to wyzwanie zostały nagrodzone. Po tej akcji zauważono znaczny progres czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w naszej szkole. Kolejne wyzwanie również wzbudziło wiele emocji.  Bookflix kojarzony z Netflixem był atrakcyjna formą, a także szansą na zaprezentowanie przez uczniów swoich faworytów książkowych. „Loteria” była ciekawym sposobem na zachęcenie do aktywności czytelniczej  uczniów klas starszych. Dzięki tej akcji powstały bardzo ciekawe prace związane z wylosowanymi przez uczniów książkami. Udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek był doskonałą lekcją demokracji. Uczniowie z pełną powagą, poczuciem obowiązku i ważności przystąpili do głosowania. Biblioteka na ten czas stała się prawdziwym lokalem wyborczym. Specjalnie w tym celu powołano komisję wyborczą.  To były bardzo ważne dwa dni dla całej społeczności szkolnej.

      Realizacjom poszczególnych działań towarzyszyły akcje dodatkowe. Podczas wyzwania: „W bibliotece damy Ci spokój” odbył się konkurs poetycko-plastyczny „Obrazy wierszami Czesława Miłosza inspirowane” podczas którego uczniowie klas siódmych i ósmych mieli zobrazować treść wybranego wiersza Czesława Miłosza.

      W trakcie Ogólnopolskich Wyborów Książek odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci, p. Kamilą Bondarowicz, która wzięła udział w pracach komisji wyborczej, czuwając nad prawidłowym przebiegiem głosowania, w którym wzięło udział dziesięć klas: trzy II, trzy III, jedna IV, jedna V, jedna VII i jedna ósma. Dla dzieci było to bardzo ważne przeżycie, jednocześnie mające pierwiastek dydaktyczny.

      Wszystkim zaangażowanym w realizację zadań wynikających z projektu „Biblioteka, dobre miejsce dla człowieka” bardzo dziękujemy i zachęcamy do udziału w akcjach czytelniczych planowanych w przyszłym roku.

    • Klasa 1a w Zwierzętarni ZUT
     • Klasa 1a w Zwierzętarni ZUT

      17.06.2024

      Dzięki uprzejmości Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego klasa 1a mogła odwiedzić Zwierzętarnię. Jest to miejsce przeznaczone do zajęć terenowych dla studentów Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt. Można tam spotkać owce, kozy, emu, perliczki, pawie, gołębie oraz pszczoły. Pan Leszek Borowicz, opiekun zwierząt opowiedział naszym uczniom o życiu i zwyczajach wymienionych gatunków. Przekazał szczegółowe informacje na temat swojej codziennej pracy z tak wyjątkowymi istotami. Uczniowie klasy 1a nie mogli pohamować ekscytacji i ciekawości. Niesamowitym przeżyciem, był fakt, że mieli bezpośredni kontakt z żywym zwierzęciem. To był wyjątkowy dzień.

      Agata Stasiewska

    • Wycieczka Miedzyzdroje
     • Wycieczka Miedzyzdroje

      17.06.2024

      Klasa 2d i 2e wybrały się na wycieczkę do Międzyzdrojów. Grafik był napięty. Na początku zwiedzanie Zagrody Żubrow, później odwiedziny Muzeum Przyrodniczego, a na końcu pyszna pizza, lody i spacer po plaży. Niektórzy śmiałkowie przy 15 stopniach moczyli nogi w morzu :) Wycieczka o charakterze edukacyjnym bardzo udana. Dzieci zadowolone i bogatsze w wiedzę o otaczającej nas przyrodzie. 

      Urszula Jardzioch i Natalia Krasucka 

    • Międzyszkolny  Konkurs Ekologiczny EKO-GRA
     • Międzyszkolny  Konkurs Ekologiczny EKO-GRA

      17.06.2024

      Eko-Gra to konkurs o tematyce ekologicznej, który był ogłoszony wśród uczniów szczecińskich szkół podstawowych przez naszą szkołę. Jest to konkurs motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty w dziedzinie ekologii.
      Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością zagadnień ekologicznych, ale także umiejętnością tworzenia gier planszowych.
      Wyniki konkursu ważyły się do ostatniej chwili. Uczniowie z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowali swoje propozycje gier.

      Zwycięzcą konkursu został Mikołaj Chuchra ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Szczecinie. 

      Gratulujemy zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu. Mamy nadzieję, że czas przygotowań do konkursu przyczynił się do podniesienia wiedzy o tematyce ekologicznej.
      Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.
      Gratulujemy wiedzy i sprawności w tworzeniu gier planszowych oraz zapraszamy do uczestnictwa w konkursie za rok.

      Ilona Dawidziak
      Edyta Kudełko

    • 4d wygrana w konkursie: "KTO? NGO!”
     • 4d wygrana w konkursie: "KTO? NGO!”

      17.06.2024

      Klasa 4d wraz z wychowawcą wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS w ramach realizowanego projektu Festiwal Organizacji Pozarządowych 2024, finansowanego ze środków Gminy i Miasta Szczecin. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci szkół podstawowych na temat organizacji pozarządowych.


      Nasza klasa przeszła do finału i 15 czerwca podczas Pikniku Pasji zostały rozlosowane nagrody. Nasza klasa wygrała wyjście na warsztaty przyrodnicze, wycieczkę po Podziemnej Trasie Turystycznej oraz ognisko nad Jeziorem Szmaragdowym.

      Małgorzata Mularczyk

    • Szkolny Turniej Rummikub
     • Szkolny Turniej Rummikub

      14.06.2024

      14 czerwca 2024r. odbył się Szkolny Turniej Rummikub, w którym uczestniczyło 45 uczniów z klas III - VIII. 

      To podsumowanie udziału w programie "Rummikub w Szkole",  fantastycznej inicjatywy, która wnosi do naszego programu nauczania elementy gry, nauki i zabawy. Program "Rummikub w Szkole" pomaga rozwijać umiejętności matematyczne, logiczne myślenie oraz wspiera budowanie kompetencji społecznych naszych uczniów.

      W organizacji turnieju wspomogła nas firma TM TOYS zapewniając gry Rummikub, banery, część nagród oraz pomoc merytoryczną. Rodzice umilili przerwy między kolejnymi rundami dostarczając słodkości.

       Oto zwycięzcy turnieju:

      1 miejsce - Natalia Zdrojewska z klasy 6a

      2 miejsce - Marta Lis z klasy 6a

      3 miejsce - Sonia Buńko z klasy 6b

      4 miejsce - Artem Titov  z klasy 7d

       Serdecznie gratulujemyzwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

      Dziękujemy bardzo paniom wicedyrektorkom: Małgorzacie Jakubowskiej i Anecie Paszkiewicz (fankom Rummikuba) za pomoc w sędziowaniu podczas turnieju.

      Dziękujmy wszystkich uczniom, którzy wzięli udział w tej wyjątkową formie nauki, która łączy zabawę z edukacją. To była doskonała okazja, aby nauczyć się czegoś nowego, spotkać się z rówieśnikami i rozwinąć umiejętności niezbędne w przyszłości.

      👉 Dołączcie do nas w tej edukacyjnej przygodzie w nowym roku szkolnym!

      Organizatorki

      Jolanta Cepińska
      Edyta Dudzińska

    • Dzień Mamy i Taty w 2c
     • Dzień Mamy i Taty w 2c

      13.06.2024

      Piątego czerwca 2024r. z okazji Dnia Mamy i Taty klasa 2C wystawiła adaptację lektury ,,Szewczyka Dratewki''. Wszystkie dzieci z klasy miały przydzielone role a rodzice zadbali o ciekawe kostiumy. Scenografię przygotowali uczniowie z klasy pod kierunkiem pani Agnieszki Wysokińskiej. Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Panią Dyrektor Annę Żwirską- Kocelę. Dopisali również widzowie, do  wszystkich młodych aktorów przyszli krewni. Pod koniec uroczystości podano piękny ,duży tort o smaku truskawkowym. Spotkanie było udane.

                                                                                                                                                                                          Agnieszka Wysokińska

    • Międzyszkolne Zawody Pływackie klas III
     • Międzyszkolne Zawody Pływackie klas III

      13.06.2024

      To już ostatnie zawody plywackie w tym roku szkolnym. Uczniowie klas trzecich szczecińskich szkół podstawowych spotkali się na Floating Arenie żeby powalczyć o medale. Reprezentanci klas pływackich wystartowali w czterech konkurencjach 100m stylem grzbietowym, 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym oraz 50m stylem motylkowym. Nasi uczniowie stanęli na podium zdobywając złoty medal Michał Owczarek, srebrny medal Zuzanna Walkowicz, brązowy medal Elvira Shevchuk, Maria Szałańska, oraz dwukrotnie Franciszek Olczyński.

      Trenerzy Danuta Koczorowska, Michał Gawroński 

    • Zakończenie koła plastycznego - Śniadanie Mistrzów.
     • Zakończenie koła plastycznego - Śniadanie Mistrzów.

      17.06.2024
      Dnia 12 czerwca w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe zakończenie koła plastycznego, które odbyło się w formie śniadania, nazwanego przez nas „Śniadaniem Mistrzów”. Uroczystość została zorganizowana w naszej sali plastycznej, która na tę okazję została przekształcona w przytulne miejsce do wspólnego świętowania.

      Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia dzieciom dyplomów oraz małych upominków plastycznych, które były wyrazem uznania za ich ciężką pracę i kreatywność w trakcie roku szkolnego. Dzieci były bardzo dumne z otrzymanych nagród i z radością prezentowały swoje osiągnięcia.

      Po oficjalnej części, wszyscy uczestnicy zasiedli do wspólnego śniadania przy dużym stole, gdzie mogli cieszyć się smakołykami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Była to doskonała okazja do integracji, rozmów i wspólnego cieszenia się owocami naszej całorocznej pracy. Atmosfera była wspaniała, pełna uśmiechów i radości.

      Małgorzata Mularczyk
       
    • 4d w Centrum Seniora
     • 4d w Centrum Seniora

      17.06.2024

      We wtorek 11 czerwca uczniowie klasy 4 d odwiedzili Centrum Seniora. Panie, które na
      co dzień pracują ze starszymi ludźmi opowiedziały, jak wygląda ich praca, jak ważne jest bycie potrzebnym oraz o dostrzeganiu i docenianiu osób starszych. Dzieci miały również wyjątkową okazję, by przymierzyć wybrane elementy symulatora starości i przez chwilę poczuć, jak to jest być seniorem. To była wspaniała lekcja empatii i wzajemnego zrozumienia dla wszystkich uczestników.

      Małgorzata Mularczyk

    • Szkolni wolontariusze na festynie z okazji Dnia Dziecka
     • Szkolni wolontariusze na festynie z okazji Dnia Dziecka

      03.06.2024

      To był bardzo pracowity dzień dla naszych wolontariuszy. Malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, obsługa stoiska z malowaniem płóciennych toreb…Tym wszystkim zajmowali się wolontariusze, aby zrobić przyjemność swoim koleżankom i kolegom z okazji Dnia Dziecka. Największym powodzeniem cieszyło się stoisko z malowaniem twarzy. W jednej chwili każdy mógł stać się ulubioną postacią z gry, bajki czy zwierzątkiem. Serdecznie dziękujemy Pani Kamili Pszennej reprezentującej Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych za sponsoring i zakupy materiałów do naszych działań. A teraz obejrzyjcie fotorelację z naszej pracy.

      Szkolne Koło Wolontariatu