• Malowanie wyzwanie …
     • Malowanie wyzwanie …

      11.02.2024

      „Wyzwania, do których podchodzi się we właściwy sposób,
      są do pokonania.”
      Lionel Shriver

      Tylko takim tytułem mógł być opatrzony dzisiejszy  wpis, ponieważ uczestniczki kola plastycznego, które prowadzę nie tylko musiały zmierzyć się z niełatwym pejzażem, ale z rozmiarem płótna na którym malowały(50x70). Jednakże wyzwanie jakie zostało postawione i dziecięca ciekawość oraz przekora (jak w lekturze o Tomku Sawyerze) zwyciężyły i w ciągu dwóch czterogodzinnych warsztatów powstały kolejne zimowe pejzaże. Zadowolenie uczestniczek malarskich zmagań z efektów twórczej pracy było wielkie, co dowiodło, że każde wyzwanie do którego podchodzi się we właściwy sposób czyli z pasją, ciekawością efektu, zaangażowaniem jest do pokonania…

      Agnieszka Ziółkowska
      prowadząca warsztaty

       

    • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
     • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

      08.02.2024

      Z wielką dumą i radością chciałabym poinformować, że nasza społeczność podczas kiermaszu, który odbył się przed feriami zimowymi, uzbierała na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 4 718,55 zł. Wszystkie pieniądze zostały przelane na konto 32. finału Wielkiej Orkiestry już 15 stycznia. Bardzo dziękuję za ogromne zaangażowanie całej społeczności naszej szkoły. Bez rodziców, uczniów i nauczycieli nie udałoby się nam to.

      Z wyrazami wdzięczności - opiekun Samorządu Uczniowskiego - Monika Cis-Szałańska

    • Fascynacja Scratch Jr
     • Fascynacja Scratch Jr

      31.01.2024

      Uczniowie klasy 1a podczas kilku zajęć poznawali podstawowe funkcje i zalety Scratch Jr. Dzisiaj przyszedł czas na tworzenie własnych projektów. Uczniowie tworzyli i modyfikowali istniejace już duszki, wybierali dla nich przestrzeń do poruszania się i ostatecznie tworzyli pierwsze samodzielne kody. 

      Brawa dla naszych pierwszaków. 

      Agata Stasiewska

    • Zaproszenie na wystawę
     • Zaproszenie na wystawę

      29.01.2024

      Drodzy Uczniowie,
      członkinie koła plastycznego Młode artystki, mają zaszczyt zaprosić na wystawę, która odbędzie się pod koniec lutego 2024 r. na pierwszym piętrze koło sali 142.
                                        

      Agnieszka Ziółkowska 
      wraz 
      z członkiniami koła plastycznego
       
      uczennicami klasy 5e

    • Pracowania Krajobrazów Zimowych
     • Pracowania Krajobrazów Zimowych

      28.01.2024
      Dumni prezentujemy nasze prace z koła plastycznego - malownicze krajobrazy zimowe.

      Podczas 3 zajęć koła plastycznego wykonywaliśmy z pasją i umiejętnością, przy użyciu farb plakatowych piękne dzieła. Uczuliśmy się cieniowania i wydobycia kolorów. Naszym celem było oddanie głębi i szczegółowości zimowej scenerii.

      Podczas jednych z zajęć dzieci wykorzystywały swoją wyobraźnię, by stworzyć malownicze pejzaże zimowe, używając kontrastujących barw czarnej i białej. Farba plakatowa na czarnej kartce pozwoliła im wydobyć szczegóły i tworzyć niepowtarzalne kompozycje, oddając atmosferę zimy. Praca z tak ograniczonymi materiałami jak czarna kartka i farby w dwóch kolorach stanowiła wyzwanie, ale jednocześnie pozwoliła dzieciom rozwijać kreatywność, pomysłowość oraz umiejętność skupienia się na szczegółach.

      Takie zajęcia nie tylko rozwijają umiejętności plastyczne, ale również pomagają w budowaniu wyobraźni i spostrzegawczości. Dzięki temu dzieci mają okazję eksperymentować z różnymi technikami artystycznymi.

      Cieszymy się, że możemy podzielić się naszym wrażeniem natury poprzez sztukę w wykorzystać m. in. materiały zakupione do pracowni plastycznej z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

      Zapraszamy do obejrzenia naszej pracy na zdjęciach poniżej.

      Małgorzata Mularczyk
       
    • Wręczenie nagród czyli podsumowanie maratonu konkursów…
     • Wręczenie nagród czyli podsumowanie maratonu konkursów…

      12.01.2024

                                    „Być może urodziłaś się bez skrzydeł,
                                                             
      ale najważniejsze,
                                                                                 żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć”
                                          Coco Chanel

      10 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 w sali 142 odbyło się uroczyste podsumowanie maratonu konkursów:

      - „Malowania na Blejtramie”,
      - „Rymowania na zawołanie”,
      - „Literackiego na najlepsze opowiadanie”,
      - „Małych Mistrzów Języka”.

      Oprócz wręczenia dyplomów oraz nagród były wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Jako organizatorka maratonu mam nadzieję, że w drugim semestrze uczniowie naszej szkoły równie chętnie wezmą udział w planowanych konkursach. Liczę na Was!

      Agnieszka Ziółkowska
      organizatorka maratonu konkursów

    • Wspomnień czar
     • Wspomnień czar

      08.01.2024

       


      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów naszych kreatywnych warsztatów (link poniżej), podczas których dzieci z klasy 4d miały okazję stworzyć urokliwe świąteczne wieńce z wykorzystaniem gałązek, drutu oraz różnorodnych ozdób.
      Pani Monika Nowak, mama jednego z uczniów, nie tylko poprowadziła warsztaty, ale także przyczyniła się do magicznego tworzenia wieńców. Podczas zajęć swoją pomocą służyła również pani Agnieszka Swaczyna. To piękny przykład współpracy między nauczycielem a rodzicami, której efekty widoczne są w kreatywności i radości naszych uczniów.

      Ponadto, mamy uczniów przygotowały wyjątkowy świąteczny poczęstunek, który uświetnił warsztaty - zimowa herbata o aromatycznych nutach oraz różnorodne smakołyki, tworzące wyjątkową atmosferę podczas tworzenia naszych wspaniałych wieńców.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc i współpracę, która sprawiła, że nasze warsztaty były niezwykle udane!

       

      Małgorzata Mularczyk
       

    • SUPERBOHATEROWIE DNIA
     • SUPERBOHATEROWIE DNIA

      08.01.2024

       

       

      Konkurs Superbohaterowie miał na celu wpłynąć na refleksję młodzieży o osobach, zwierzętach, które powodują, że życie młodego człowieka jest lżejsze, optymistyczne, pełne troski i zrozumienia. 

      Superbohaterami stali się dziadkowie, którzy mają czas; rodzice, którzy wstają wcześniej, żeby zrobić śniadanie i przygotować kanapki do szkoły; zwierzęta, które niczego nie chcą, ale są blisko; osoby, które walczą o wolność kraju.

      Dziękujemy za udział w konkursie – D.Łatko, E. Polak, I.Wiercioch

       

       

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

      02.01.2024

      Jako szkoła już po raz kolejny bierzemy udział w Dniu Bezpiecznego Internetu. DBI ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. W naszej szkole obchodzimy go w ramach zajęć edukacyjnych w dniach 5-9.02.2024.

      szkolny koordynator DBI
      Waldemar Dylewski

    • Świąteczny czas ...
     • Świąteczny czas ...

      02.01.2024

      Wspólne śpiewanie kolęd, pastorałek oraz piosenek o tematyce świątecznej to najpiękniejszy czas w roku. Z tej okazji  w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie, na którym uczniowie z klas młodszych zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze. Wprowadziło radosny klimat i sprawiło, że wszyscy poczuliśmy piękną magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      Wystąpiły klasy: 1A,1B, 1C,2B,2C,2D,2E,2F,3B,3C,3D

      Prowadzenie spotkania: Natasza i Marcin klasa 2C

      Organizator i dekoracja: p. Agnieszka Wysokińska

      Pomoc w dekorowaniu sali p. Joanna Wysocka

    • MISTRZOWIE JĘZYKA POLSKIEGO
     • MISTRZOWIE JĘZYKA POLSKIEGO

      02.01.2024

      "Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Chrząszczyrzewoszczyce, powiat Łękołody."

      cytat z filmu: „Jak  rozpętałem II  wojnę światową”

       

       

      Fani filmu  pamiętają te łamańce językowe, które zafundował Niemcowi główny bohater Franciszek Dolas składając zeznania. Polski język nie jest łatwy. Wiedzą o tym wszyscy obcokrajowcy, którzy pragną nauczyć się naszego języka, wiedzą o tym również sami Polacy. Jednak są  wśród nas tacy, którzy pragną być świadomymi użytkownikami języka i nieustannie pogłębiają swoją językoznawczą wiedzę, by potem konfrontować się z innymi pasjonatami polonistycznych niuansów. Genialną okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i skonfrontowania  własnych  umiejętności z umiejętnościami  innych stał się konkurs MALI MISTRZOWIE JĘZYKA., który odbył się 14 grudnia 2023 r. Uczniowie klas 7 i 8 głowili się, łamali pióra rozwiązując nie najłatwiejsze polonistyczne zadania. Emocji było naprawdę wiele. W wyniku tych zmagań wyłonieni zostali nasi szkolni mistrzowie języka. A może w przyszłym roku Wy dołączycie do nich…?

      Agnieszka Ziółkowska
      koordynator konkursu

       

      Wyniki etapu szkolnego konkursu MALI MISTRZOWIE JĘZYKA

      KLASY 7:

      I MIEJSCE - Katarzyna Pawłaszek 7a

      II MIEJSCE - Karolina Adamczyk 7a

      III MIEJSCE - Jagoda Ciesielska 7a

      KLASY 8:

      I MIEJSCE - Gabriela Sikorzyńska  8a

      II MIEJSCE - Natasza Rychłowska 8d

      III MIEJSCE - Maria Szymanik 8a

      Gratulujemy!

       

      Uwaga! O kwalifikacji do  etapu drugiego  decyduje organizator zewnętrzny konkursu czyli SP 16 . Wyniki zostaną  ogłoszone  w dniu 29 lutego 2024 r.

      Rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym spotkaniu 10 stycznia 2024r. o godz. 14.00  w sali 142.

    • WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI
     • WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

      21.12.2023

      Drodzy uczniowie i rodzice!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu: “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. 

      Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.  

      „IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’  

      TERMIN AKCJI:  2-8.01.2024r.

       MIEJSCE AKCJI:  parking szkolny, przy schodach do laboratorium

        

      PARTNERZY AKCJI:

      OPERATOR AKCJI: 

      GREEN OFFICE ECOLOGIC Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-074, ul. Trębacka 4

      KONTAKT TELEFONICZNY w godz. 8:00 - 16:00: +48 669-482-511 oraz 83 341 75 94 wew. 23;  E-MAIL: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

       

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.   

      UWAGA! NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK.

    • Pierniczkowy zawrót głowy
     • Pierniczkowy zawrót głowy

      20.12.2023

      Święta i grudzień zdecydowanie kojarzą się wszystkim z piernikami. 

      Klasa 1a przez dwa dni ciężko pracowała, aby tuż przed świętami dostarczyć pyszne kolorowe pierniczki do swoich domów. Warsztaty podzielone były na dwa dni. Pierwszego dnia uczniowie poznawali przepis, wymieniali składniki, wyrabiali i wykrajali ciasto. Kolejnego dnia czyste upieczone pierniczki trafiły do naszej pracowni klasowej i zostały pięknie ozdobione. Dodatkowo przygotowaliśmy świąteczne torebki, żeby wszystko prezentowało się wzorowo. 

      Agata Stasiewska

    • Pierwsza podróż ze Scottie Go!
     • Pierwsza podróż ze Scottie Go!

      20.12.2023

      W ramach naszych Kindlotekowych zajęć wyruszyliśmy w fascynującą podróż ze Scottie Go! Nasz pierwszy przystanek to Europa.

      Scottie Go to nie tylko nauka programowania dla dzieci  ale również nauka logicznego myślenia, kreatywności, podejmowania decyzji, myślenia matematycznego i problemowego. Podczas prowadzonych zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu kodowania i uczą się podstawowych pojęć programistycznych. Uczniowie klasy 1a, są dopiero na początku swojej przygody ze Scottim, ale już od pierwszych zajęć widać zaangażowanie i pasję w działaniu. 

      Dziękujemy Amazon Kindloteka Stem i Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog za wyposażenie naszej pracowni w te fantastyczne gry. 

      Agata Stasiewska

    • Konkurs plastyczny "Proszę Państwa, oto Miś"
     • Konkurs plastyczny "Proszę Państwa, oto Miś"

      20.12.2023

      Dnia 4 grudnia dzieci z klas I-III wzięły udział w szkolnym konkursie pt.: "Proszę Państwa, oto Miś". Konkurs nawiązywał do obchodzonego co roku Dnia Pluszowego Misia i polegał na stworzeniu pluszaka dowolną techniką płaską według własnego pomysłu. Niecodzienna konwencja konkursu wymagała od uczestników przede wszystkim dobrej umiejętności planowania, pomysłowości i samodzielności, ponieważ prace trzeba było wykonać bez pomocy w szkole, z samodzielnie przygotowanych materiałów plastycznych. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy przysporzyli jurorom nie lada trudności w wyborze zwycięzców. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z konkursu.

      Jolanta Lech

      Natalia Krasucka