• Świetlicowy Dzień Kobiet
     • Świetlicowy Dzień Kobiet

      17.03.2024

      W dniu ósmego marca 2024 roku w świetlicy dla uczniów klas pierwszych odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

         Podczas krótkiej prelekcji zapoznałyśmy dzieci z historią tego święta, a dzięki hojności Rodziców, przygotowałyśmy słodki poczęstunek dla wszystkich naszych podopiecznych.

         Chłopcy ofiarowali własnoręcznie wykonane laurki dla wszystkich Pań Wicedyrektorek oraz Pań z obsługi. Naszą świetlicę odwiedzili również przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy poczęstowali lizakami nasze dziewczęta, Panie nauczycielki oraz Panie z obsługi.

         Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom dzięki, którym uczniowie świetlicy tak miło mogli spędzić ten dzień.

                                                                                         Wychowawczynie ze świetlicy klas pierwszych.

    • Pierwszoklasiści czekają na wiosnę
     • Pierwszoklasiści czekają na wiosnę

      11.03.2024

      W marcu uczniowie klas pierwszych uczęszczających do świetlicy szykują się do nadejścia wiosny. Pod czujnym okiem pań nauczycielek rysują przebiśniegi i krokusy, malują pejzaże wiosenne, robią papierowe bociany i postacie "Pani Wiosny". Tworzą fantazyjne, wiosenne kwiaty z plasteliny.

      W dniu nadejścia przedwiośnia  rozmawialiśmy o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie, o zmieniajacej się temperaturze. Zastanawialiśmy  się, które ubrania są odpowiednie na nadchodzący czas.

      Wychowawczynie w świetlicy klas pierwszych.

    • Wiosna, wiosna ach to ty…
     • Wiosna, wiosna ach to ty…

      08.03.2024

      „Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi.
      Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni.
      Zdjąłem z niej zmoknięte palto posadziłem vis a vis.
      Zapachniało zajaśniało wiosna, ach to ty.
      Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty.”

      Marek Grechuta

       

      Choć za oknem, nieustająco od wieków, toczy się walka ustępującej zimy z następującą wiosną, to nam dzięki ostatnim, cieplejszym dniom i słońcu, które coraz częściej pojawia się na niebie, zachciało się namalować wiosenne pejzaże. Spośród różnych obrazów, które obejrzałyśmy w poszukiwaniu inspiracji, wybrałyśmy górski pejzaż z rzeką i kwitnącymi drzewami. Ten barwny obraz zaspokajał silną potrzebę nasycenia się kolorami po szarej zimie. Po kilkugodzinnej, twórczej pracy, w jak zwykle sympatycznej atmosferze, na naszych płótnach popłynęła rzeka i zakwitły drzewa na tle gór. „Zapachniało, zajaśniało, wiosna ach to ty…”

      Agnieszka Ziółkowska

      prowadząca koło plastyczne

    • Twórczy odpoczynek czyli kolejna wizyta w Warsztatowni przy Małopolskiej
     • Twórczy odpoczynek czyli kolejna wizyta w Warsztatowni przy Małopolskiej

      06.03.2024

      „Człowieka nie należy wychowywać tylko do zawodu,
      ale także do twórczego wypoczynku.
      Jest to bowiem jedyna forma wykorzystywania wolnego czasu,
      jaka człowieka odbudowuje wewnętrznie
      i czyni z niego istotę usatysfakcjonowaną i zdrową”.

      Władysław Kopaliński, „Drugi kot w worku”

       

       

      To był leniwy, sobotni poranek. Uśpionymi ulicami Szczecina uczniowie klasy 8c kolejny raz podążali do Warsztatowni przy Małopolskiej. I choć zmęczenie po szkolnym, pracowitym tygodniu dawało się we znaki, to jednak ekscytacja wizytą w tej niezwykłej jaskini sztuki pokonała ten stan. Od progu powitała nas gospodyni tego cudownego miejsca Pani Anna Dworakowska. Po zajęciu miejsc przy wspólnym, wielkim  stole rozpoczęliśmy, kolejną magiczną podróż. Najpierw wykonaliśmy przepiękne zawieszki na drzwi, potem zmierzyliśmy się z prawdziwym wyzwaniem czyli stworzeniem mixmediowych obrazów. Po trzech godzinach, które nie wiadomo kiedy minęły, oczom naszym ukazały się niezwykłe, morskie pejzaże i inne wyczarowane krajobrazy. Ta sobotnia twórcza praca z pewnością odbudowała nas wewnętrznie, ponieważ ogromna satysfakcja z dzieł, które wykonaliśmy zdrowo wypełniała nasze jestestwa. A może Wy kiedyś spróbujecie spędzić sobotę w tym czarodziejskim miejscu…

      Agnieszka Ziółkowska
      wychowawca klasy 8c

    • Tu każdy jest u siebie… czyli Dzień Otwarty w SP 51
     • Tu każdy jest u siebie… czyli Dzień Otwarty w SP 51

      05.03.2024

      To magiczne motto zbudowane z prostych, ale wymownych słów otwierało szeroko podwoje naszej placówki dla Wszystkich zainteresowanych. A było ich naprawdę wielu. Nic dziwnego, ponieważ tego dnia w trakcie wycieczki po pięciu strefach można było zobaczyć w pigułce  działalność naszej szkoły. Zaraz po przekroczeniu progu drzwi, po gorącym powitaniu przez naszych uczniów, w strefie informacji można było  dowiedzieć się wszystkiego o ogólnej rekrutacji, ale i o rekrutacji do klas sportowych. W strefie twórczego i naukowego działania zwiedzający mogli nie tylko popatrzeć, ale przede wszystkim podziałać, ponieważ odbywały się tam doświadczenie chemiczne, eksperymenty biologiczne i ekologiczne . A to wszystko w nowoczesnych, doskonale wyposażonych laboratoriach przyszłości oraz Zielonej Pracowni OZE. Strefa ta oferowała  również ciekawostki i zadania matematyczne, gry i zabawy polonistyczne, a także wyzwania obcojęzyczne. W strefie nie zabrakło również zadań zaspokajających cielesne i duchowe potrzeby człowieka, a więc było badanie ciśnienia i wzroku oraz zdrowe przekąski, ale i malowanie twarzy, malowanie na blejtramie własnego obrazu i orgiami. Jakby przeżyć duchowych było mało to magiczny dywan z pewnością je wzbogacił. Radość z twórczego spędzenia czasu można było uwiecznić w fotobudce. Po tak aktywnie spędzonym czasie w strefie wystaw można było podziwiać prace plastyczne, techniczne, literackie,  językowe i  teatralne naszych uczniów, a także przysiąść na chwilę w zaciszu szkolnej biblioteki i zadumać się nad kartami dowolnie wybranej książki, którą poleciły nasze panie bibliotekarki. Strefa wystaw to także wycieczka po kolejnych laboratoriach przyszłości, między innymi pracowni plastyki oraz chemii. Po tak wielu niezwykłych emocjach można było przy fortepianowym akompaniamencie wysłuchać koncertu w wykonaniu naszych małych artystów, a potem skosztować pysznych ciast i gofrów. Na koniec w trakcie wycieczki po strefie rekreacji, pod opieką uczniów – przewodników można było podziwiać świetną, nowoczesną bazę sportową szkoły czyli hale sportowe oraz basen. W tej strefie również nie zabrakło atrakcji. Był pokaz gimnastyki artystycznej, pokaz udzielania pierwszej pomocy, ale i sportowe mini konkurencje dla najmłodszych. Tego dnia można było również zobaczyć świetlicę, poznać wychowawców pracujących tam na co dzień, zwiedzić sale lekcyjne klas 1-3 oraz sale informatyczne. Było kolorowo, wesoło, twórczo i interesująco. Chciałoby się powiedzieć witajcie w naszej bajce… Ale to nie bajka, a więc witajcie w Naszej Szkole. Do zobaczenia we wrześniu.

      Agnieszka Ziółkowska
      Koordynator Dnia Otwartego
      w imieniu naszej szkolnej społeczności

    • Podwodny świat w Paint 3D
     • Podwodny świat w Paint 3D

      01.03.2024

      W ramach naszych Kindlotekowych zajęć uczniowie klasy 1a wybrali się w podróż w głąb mórz i oceanów. Wykorzystując wcześniej zdobyta wiedzę i program Paint 3D dzieci tworzyły własne podwodne światy. Dzieci pracowały z ogromnym zapałem i wytrwałością, a efekty końcowe przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

                                                                                                                                                                                Agata Stasiewska


    • WOLONTARIUSZE POMAGAJĄ TOZ
     • WOLONTARIUSZE POMAGAJĄ TOZ

      29.02.2024

      Szkolni wolontariusze mają wielkie serce dla zwierząt.

      Karmy suche i mokre dla psów i kotów, ręczniki i koce - to wszystko zebrali członkowie Szkolnego Wolontariatu. 23 lutego zebrane rzeczy zostały odwiezione do siedziby Szczecińskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami mieszczącego się przy ulicy Ojca Beyzyma 17.

      Każdy wolontariusz wie, że pomaganie naszym braciom mniejszym potrafi cieszyć i nieść radość.

      Szkolny Wolontariat

    • Zajęcia plastyczno–muzyczne promujące naszą szkołę
     • Zajęcia plastyczno–muzyczne promujące naszą szkołę

      28.02.2024

      W minionym tygodniu odbyły się zajęcia plastyczno – muzyczne w dwóch pobliskich przedszkolach.

      Podczas tych wyjątkowych spotkań dzieci z grup zerowych miały możliwość rozwijania swojej kreatywności poprzez szereg inspirujących aktywności związanymi z Akademią Pana Kleksa. Towarzyszyły nam znane piosenki oraz lekcja kleksografii.


      Dzieci miały okazję do kreatywnego wyrażania się poprzez techniki plastyczne i muzykę, pod czujnym okiem naszych doświadczonych nauczycieli – p. Małgorzaty Mularczyk i p. Agnieszki Chodorowskiej. Dodatkowo, przy wsparciu naszych utalentowanych uczennic chóru szkolnego, maluchy mogły poznać tajniki śpiewu oraz wspólnie eksplorować różnorodne dźwięki i rytmy.


      Cieszymy się, że mogliśmy wnieść odrobinę dodatkowej sztuki i muzyki do codzienności przedszkolaków. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczennicom za ich pasję i zaangażowanie w promowanie naszej szkoły oraz propagowanie wartości artystycznych wśród dzieci.

       

      Małgorzata Mularczyk


       

     • Zwierzęta Arktyki i Antarktydy

      22.02.2024

      W świetlicy klas 3 kończąc blok tematyczny pt. „Zima” dzieci dowiedziały się między
      innymi, że:
      - Arktyka i Antarktyda to obszary na Ziemi z najzimniejszym klimatem;
      - leżąca na północy Arktyka, a na południu Antarktyda jest bogata w przedstawicieli świata
      zwierząt;
      - Arktykę zamieszkują Eskimosi i Lapończycy, a Antarktyda jest niemal niezamieszkała przez
      ludzi, nie licząc stacji badawczych;
      - na Antarktydzie są piramidy i nie znajduje się na terytorium żadnego z państw.


      W świetlicy klas 3 odbył się konkurs plastyczny „Zwierzęta Arktyki i Antarktydy”.
      Cieszył się on dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród uczniów. Zostali wyłonieni
      następujący zwycięzcy w/w konkursu:

      I miejsce: Klara M. kl. 3A i Zuzanna W. kl. 3A;
      II miejsce: Stanisław S. kl. 3B;
      III miejsce: Celina A. kl. 3D
      Wyróżnienie: Maksymilian K. kl. 3D i Katarzyna P. kl. 3E.

      Wychowawcy świetlicy klas 3.

    • Skrzynka na walentynki
     • Walentynki w świetlicy - klasy 3

      22.02.2024

      Dzień św. Walentego - powiem Ci coś miłego koleżanko i kolego! 

      Taki temat przewodni został przeprowadzony w ubiegłym tygodniu w świetlicy klas 3.Dzień św. Walentego to najlepszy moment, aby przekazać naszym bliskim bądź przyjaciołom ile dla nas znaczą i za co ich cenimy. Przy okazji tego święta mieliśmy doskonałą okazję aby przypomnieć dzieciom co oznacza bycie dobrym przyjacielem, jak dzielić się dobrem i wzajemnym wsparciem. Chcąc należenie uczcić ten dzień w świetlicy klas 3 działa "Poczta walentynkowa" oraz przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące przyjaźni i wzajemnej życzliwości. 

      Wychowawcy świetlicy klas 3.

    • Walentynki w świetlicy dla klas drugich
     • Walentynki w świetlicy dla klas drugich

      16.02.2024

      14.02.2024 r. w świetlicy klas drugich odbyła się impreza walentynkowa. Naszym gościem była Pani Dyrektor Anna Żwirska-Kocela. Z tej okazji przygotowany został program artystyczny. Uczniowie prezentowali wierszyki oraz wspólnie odśpiewali piosenkę o przyjaźni. Dodatkowo odbył się quiz na temat walentynek i pogadanka o przyjaźni. 

      Po występie dzieci wręczyły honorową walentynkę Pani Dyrektor i nastąpiło uroczyste otwarcie poczty walentynkowej. Dzieci otrzymały wcześniej przygotowane kartki. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem. 

      Bardzo dziękujemy Rodzicom za dostarczenie słodyczy i pysznych ciast. Dzięki temu nasza impreza była jeszcze wspanialsza a dzieci bardzo szczęśliwe.

      Wychowawcy świetlicy klas drugich.

    • Walentynki 2024 klasy 1-3
     • Walentynki 2024 klasy 1-3

      16.02.2024

      14 lutego 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. To coroczne święto zakochanych cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród uczniów klas I-III, którzy postanowili wyrazić swoją sympatię do kolegów i koleżanek we własnoręcznie napisanych listach. Przesyłki zostały dostarczone do adresatów przez specjalnych wysłanników szkolnej Poczty Walentynkowej.  

      Jolanta Lech, Klaudia Menżyk, Joanna Wysocka

    • ZBIÓRKA MAKULATURY i NAKRĘTEK
     • ZBIÓRKA MAKULATURY i NAKRĘTEK

      15.02.2024

      ZBIÓRKA MAKULATURY

      Makulaturę wrzucamy do pojemników od strony laboratorium, bez tektury i kartonu. Pojemniki dostępne każdego dnia, ustawione przy wejściu do magazynu stołówki. Po wrzuceniu można przynieść kartkę (imię, nazwisko, klasa ucznia który zebrał makulaturę, ile kg/ile reklamówek, podpis rodziców) :

      poniedziałki, 7.00-8.45 i 11.45-15.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz

      wtorki,  7.50-15.35, sala 10, p.M.Sienkiewicz

      środy, 8.00-10.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz  i

      17.00-18.00, sala 9, p.J.Mirowska

      czwartki, 8.00-8.45 sala 10, p.M.Sienkiewicz

      piątki, 7.50-9.45-11.45, sala 10, p.M.Sienkiewicz

       

      ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK DLA OLGI

       

      Zbieramy nakrętki po wodzie mineralnej, napojach gazowanych, mleku, kefirze, jogurtach, chemii gospodarczej (płyny do prania i płukania, płyny do mycia naczyń, płyny do mycia podłóg), kosmetykach (kremy, aerozole, płyny do kąpieli, szampony, odżywki, balsamy, pasty do zębów) oraz wieczka z wiaderek (np. po serze, twarogu, ogórkach kiszonych, kapuście kiszonej) i zakrętki po kawie (należy tylko wyjąć tekturkę spod wieczka). Proszę przynosić podpisane reklamówki/pudła z nakrętkami w następujące dni:

      poniedziałki, 7.00-8.45 i 11.45-15.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz

      wtorki,  7.50-15.35, sala 10, p.M.Sienkiewicz

      środy, 8.00-10.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz  i

      17.00-18.00, sala 9, p.J.Mirowska

      czwartki, 8.00-8.45 sala 10, p.M.Sienkiewicz

      piątki, 7.50-9.45-11.45, sala 10, p.M.Sienkiewicz

       

      Szkolny Wolontariat

    • Tłusty czwartek w naszej szkole
     • Tłusty czwartek w naszej szkole

      15.02.2024

      W tym roku tłusty czwartek rozpoczęliśmy bardzo słodko. Z inicjatywy rodziców klasy 4d odbył się kiermasz pączków i słodkości. Samorząd Uczniowski podczas przerw sprzedawał słodycze na szkolnym korytarzu. Kolejna akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Pączki były pyszne a Samorząd Uczniowski uzbierał fundusze na kolejne przedsięwzięcia. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom. Zdjęcia z tego dnia dostępne pod poniższym linkiem.

      Samorząd Uczniowski

    • Zimowe krajobrazy - świetlica
     • Zimowe krajobrazy - świetlica

      14.02.2024

      W miesiącu lutym w świetlicy klas 3 zakończył się cykl zajęć dotyczących zimy. Uczniowie znają pory roku, wypowiadają się na temat ich charakterystycznych cech. Bardzo chętnie słuchały wierszy i opowiadań o tematyce zimowej oraz rozwiązywały i układały zagadki o zimie. Wiedzą, czym charakteryzuje się zimowy krajobraz, potrafią pokazać jego piękno i tajemniczość. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały różnymi technikami prace plastyczne ukazujące piękno zimowego krajobrazu.

                                                                                                Wychowawcy świetlicy

    • Podsumowanie działalności koła plastycznego
     • Podsumowanie działalności koła plastycznego

      11.02.2024

      „Sukces to nie kwestia wrodzonego talentu,
      błyskotliwej inteligencji ani szczęścia.
      Sukcesy odnoszą ludzie przekonani o tym,
      że wciąż mogą się wiele nauczyć.”

      Autor nieznany

       

      Podsumowania to nieodzowna część ludzkiego życia, ludzkiej natury. Zatem i członkinie koła plastycznego dokonały podsumowania I semestru działalności przygotowując wystawę wszystkich prac. Wspominałyśmy przy tym pierwsze zajęcia; emocje, które towarzyszyły pierwszym namalowanym obrazom, pierwszym wystawom. I choć każda z uczestniczek już wcześniej nieraz malowała to jednak takie wspólne artystyczne działanie ma niezwykły wymiar. Przed nami kolejny semestr malarskich zmagań. Mamy nadzieję, że będzie równie wspaniały.

      Agnieszka Ziółkowska
      prowadząca warsztaty