• WOLONTARIUSZE POMAGAJĄ TOZ

• 29.02.2024 09:25
          • Szkolni wolontariusze mają wielkie serce dla zwierząt.
            Karmy suche i mokre dla psów i kotów, ręczniki i koce - to wszystko zebrali członkowie Szkolnego Wolontariatu. 23 lutego zebrane rzeczy zostały odwiezione do siedziby Szczecińskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami mieszczącego się przy ulicy Ojca Beyzyma 17.
            Każdy wolontariusz wie, że pomaganie naszym braciom mniejszym potrafi cieszyć i nieść radość.
            Szkolny Wolontariat

• ZBIÓRKA MAKULATURY I NAKRETEK

• 15.02.2024 20:12

• ZBIÓRKA MAKULATURY
            Makulaturę wrzucamy do pojemników od strony laboratorium, bez tektury i kartonu. Pojemniki dostępne każdego dnia, ustawione przy wejściu do magazynu stołówki. Po wrzuceniu można przynieść kartkę (imię, nazwisko, klasa ucznia który zebrał makulaturę, ile kg/ile reklamówek, podpis rodziców) :
            poniedziałki, 7.00-8.45 i 11.45-15.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz
            wtorki,  7.50-15.35, sala 10, p.M.Sienkiewicz
            środy, 8.00-10.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz  i
            17.00-18.00, sala 9, p.J.Mirowska
            czwartki, 8.00-8.45 sala 10, p.M.Sienkiewicz
            piątki, 7.50-9.45-11.45, sala 10, p.M.Sienkiewicz

ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK DLA OLGI

Zbieramy nakrętki po wodzie mineralnej, napojach gazowanych, mleku, kefirze, jogurtach, chemii gospodarczej (płyny do prania i płukania, płyny do mycia naczyń, płyny do mycia podłóg), kosmetykach (kremy, aerozole, płyny do kąpieli, szampony, odżywki, balsamy, pasty do zębów) oraz wieczka z wiaderek (np. po serze, twarogu, ogórkach kiszonych, kapuście kiszonej) i zakrętki po kawie (należy tylko wyjąć tekturkę spod wieczka). Proszę przynosić podpisane reklamówki/pudła z nakrętkami w następujące dni:
            poniedziałki, 7.00-8.45 i 11.45-15.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz
            wtorki,  7.50-15.35, sala 10, p.M.Sienkiewicz
            środy, 8.00-10.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz  i
            17.00-18.00, sala 9, p.J.Mirowska
            czwartki, 8.00-8.45 sala 10, p.M.Sienkiewicz
            piątki, 7.50-9.45-11.45, sala 10, p.M.Sienkiewicz

Szkolny Wolontariat

• „Ekologiczne prezenty od serca” - druga odsłona warsztatów

• 11.12.2023 21:44
          • Szyszki, rolka papieru i włóczka - tyle wystarczy, żeby wyczarować "Ekologiczne prezenty od serca". Nasze wolontariuszki Wiktoria, Kasia, Jagoda i Karolina oraz pani Małgorzata Sienkiewicz wzięły udział w drugiej części warsztatów rękodzielniczych realizowanych w ramach Programu Społecznik. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odbywał się w siedzibie Caritasu. Warsztaty prowadzone przez terapeutkę zajęciową, panią Iza Stańczyk zakończyły się smakowitym poczęstunkiem.

Dziękujemy pani Wiktorii Bolko, koordynatorce wolontariatu Caritas za zaproszenie nas do udziału w programie. Obejrzyjcie fotorelację z warsztatów.

Małgorzata Sienkiewicz

• BLASKI WOLONTARIATU

• 26.11.2023 21:20
          • Dzięki uprzejmości i wsparciu Centrum Wolontariatu „Polites” wolontariuszki z klas ósmych przeprowadziły w naszej szkole akcję pod nazwą „Blaski Wolontariatu”. Dziewczęta spotkały się z uczniami najmłodszych klas: pięciu pierwszych i trzech drugich (b, d, f). Podczas zajęć przypomniały młodszym koleżankom i kolegom  jak ważne są elementy odblaskowe, gdyż wpływają na widoczność pieszych, w szczególności po zmroku. Odblaski to niewielkie elementy mające wielką wagę. To dzięki nim pieszy jest znacznie lepiej widoczny na drodze, na przejściu dla pieszych i to one w wielu przypadkach ratują ludzkie życie. Wolontariuszki podczas spotkań rozdały odblaski otrzymane od „Politesu” – 200 sztuk.

Paniom Wychowawczyniom serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji spotkań.

• Podsumowanie Kasztanowej Akcji 2023

• 26.11.2023 21:13
          • Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym zebraliśmy 7807,85 kg kasztanów dla Olgi. Przypomnijmy tylko, że w ubiegłym roku szkolnym zebraliśmy 7550,60 kg. Od 2018 roku nasza szkoła zebrała ponad 28 ton kasztanów. To wciąż najwięcej w Szczecinie! Pieniądze uzyskane ze sprzedaży kasztanów przeznaczane są na rehabilitację Olgi.

Dziękujemy uczniom, rodzicom, dziadkom, nauczycielom za ogromne zaangażowanie w zbiórkę. Za pomoc, wsparcie i wielkie serce. Osobne podziękowania należą się szkolnym wolontariuszom, którzy w pięć poniedziałkowych poranków dzielnie pomagali przy odbiorze brązowych kulek.

Do zobaczenia za rok przy Kasztanowej Akcji 2024 !

Opiekunki szkolnego wolontariatu, J.Mirowska, M.Sienkiewicz