• Szkolni wolontariusze biorą udział w Programie Społecznik

• 26.11.2023 21:05
          •

W ramach współpracy szkolnego koła wolontariatu z Caritas wolontariusze zostali zaproszeni do wzięcia udziału w programie „Społecznik”. 7 listopada pod opieką pani Małgorzaty Sienkiewicz wolontariuszki Jagoda, Karolina z 7a oraz Hania i Julia z 8b wzięły udział w warsztatach rękodzielniczych, które odbyły się w siedzibie Caritasu. Podczas warsztatu dziewczęta nauczyły się przygotowywać własnoręcznie ekologiczne prezenty, m.in. kolorowe mydełka czy pachnące saszetki. Wolontariuszki wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Kolejnym etapem programu będzie przeprowadzenie przez nie warsztatów rękodzielniczych dla młodszych dzieci lub seniorów i nauczenie ich jak mogą przygotowywać ekologiczne prezenty od serca.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z warsztatów.

M.Sienkiewicz, J.Mirowska

• ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK DLA OLGI

• 26.11.2023 21:02
          • Szkolny Wolontariat zaprasza do udziału w zbiórce plastikowych nakrętek dla Olgi Apostoluk. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej akcji. Fundusze uzyskane ze sprzedaży nakrętek rodzice Olgi przeznaczają na jej rehabilitację.

Zbieramy nakrętki po wodzie mineralnej, napojach gazowanych, mleku, kefirze, jogurtach, chemii gospodarczej (płyny do prania i płukania, płyny do mycia naczyń, płyny do mycia podłóg), kosmetykach (kremy, aerozole, płyny do kąpieli, szampony, odżywki, balsamy, pasty do zębów) oraz wieczka z wiaderek (np. po serze, twarogu, ogórkach kiszonych, kapuście kiszonej) i zakrętki po kawie (należy tylko wyjąć tekturkę spod wieczka).

Akcja trwa przez cały rok szkolny i mogą brać w niej udział uczniowie klas 1-8.

Uczniowie proszeni są o przynoszenie plastikowych nakrętek w następujących terminach:

poniedziałki 7.00-8.45 i 14.40-15.40, sala nr 10

środy 17.00-18.00, sala nr 9

piątki 11.45-13.30, sala nr 10

Koordynatorem akcji jest p. Małgorzata Sienkiewicz

Nakrętki mogą być zapakowane w podpisane reklamówki/worki/pudełka.

• Wolontariusze przekazali dary Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie

• 26.11.2023 21:01
          • W lutym 2023 wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przekazali pierwszą partię darów zebranych w wyniku zorganizowanej na terenie szkoły akcji pomocowej dla bezdomnych zwierząt. Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać ciepłe koce oraz kilkanaście kilogramów suchej i mokrej karmy dla psów i kotów – podopiecznych schroniska.

Organizatorzy serdecznie dziękują rodzicom i wychowawcom za motywowanie uczniów do wspierania akcji, a uczniom za zaangażowanie w wolontariat.

Miło nam poinformować, że Pani Kierownik Schroniska wręczyła wolontariuszom dyplom, który jest symbolicznym podziękowaniem dla wszystkich osób z naszej szkoły, które brały udział w tej pięknej akcji.

Uprzejmie przypominamy, że zbiórka darów dla szczecińskiego schroniska jest całoroczna i trwa do 27 maja.

Małgorzata Sienkiewicz, opiekun szkolnego wolontariatu