• Literackie zmaganie czyli konkurs na najlepsze opowiadanie…
     • Literackie zmaganie czyli konkurs na najlepsze opowiadanie…

      18.12.2023

      „O wszystkim w życiu można pisać,
      jeśli masz odwagę, by to zrobić,
      i wyobraźnię, by improwizować.
      Najgorszym wrogiem kreatywności jest zwątpienie w siebie.”

      Silvia Plath

      13 grudnia 2023 r. odbył się ogólnoszkolny konkurs dla uczniów klas 4-8 na najlepszą pracę literacką. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać wypracowanie na wybrany z podanych temat. Stworzone przez uczniów prace były bardzo ciekawe, pomysłowe, zaskakujące, niektóre zabawne. Z ogromną przyjemnością i dużym zainteresowaniem przeczytałam je. A ponieważ każda praca była wyjątkowa z wielkim trudem dokonałam wyboru najlepszych. Mam nadzieję, że w kolejnej edycji konkursu również przeczytam niezwykłe historie przelane przez naszych uczniów na papier.

      Wyniki konkursu na najlepszą, literacką pracę:

      -w klasach 5 –zwyciężył Franciszek Walczak 5e,
      -w klasach 6-zwyciężyła  Maja Tarka 6c,
      - w klasach 7-zwyciężyła Jagoda Ciesielska 7a,
      -w klasach 8-zwyciężyła Zofia Ślosarska 8a.

      Gratulujemy!

      Rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym spotkaniu 10 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 w sali 142.

      Agnieszka Ziółkowska

      organizatorka konkursu

       

    • Nie lada wyzwanie czyli konkurs „Rymowanie na zawołanie”
     • Nie lada wyzwanie czyli konkurs „Rymowanie na zawołanie”

      18.12.2023

       

      Dnia 13 grudnia 2023 r. odbył się ogólnoszkolny konkurs dla uczniów klas 4-8 o nazwie „Rymowanie na zawołanie.” Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć rymowany wiersz, rymowankę, rymy na dowolnie wybrany temat. Nie było to łatwe zadanie, ale uczestnicy, którzy przystąpili do konkursu byli zdeterminowani i poszli za głosem najsłynniejszego rapera, mistrza rymowania Eminema, który mówił: ”Słuchajcie, jeśli macie cel i okazję jedyną w życiu, by ziścić swe marzenie, chwilę, która wszystko zmieni-chwytajcie ją.”

      Wyniki konkursu „Rymowanie na zawołanie:”

      I MIEJSCE – Nikita Yevstihnieiev 5e
      II MIEJSCE – Katarzyna Pawłaszek  7a
      III  MIEJSCE- Karolina  Adamczyk 7a, Marceli Pawlaczyk 8b

      Gratulujemy!

      Rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym spotkaniu 10 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 w sali 142.

      Agnieszka Ziółkowska
      organizatorka konkursu

       

       

    • Plastyczne wyzwanie czyli  konkurs „Malowanie  na blejtramie”
     • Plastyczne wyzwanie czyli  konkurs „Malowanie  na blejtramie”

      18.12.2023

      „Inspiracja istnieje, ale musi Cię zastać przy pracy.”

      Pablo Picasso

       

      Dnia 13 grudnia 2023 r. odbył się ogólnoszkolny konkurs dla uczniów klas 4-8 o nazwie „Malowanie na blejtramie.” Uczestnicy konkursu mieli za zadanie namalować dowolnie wybrany pejzaż na płótnie. Nie było to łatwe zadanie, ale po dwóch godzinach twórczej i bardzo przyjemnej pracy powstały niezwykłe dzieła. Doskonałym zwieńczeniem naszych działań było zrobienie wystawy konkursowych prac, do obejrzenia, której już dziś Was zapraszamy.

      Agnieszka Ziółkowska
      organizatorka konkursu

       

      Wyniki konkursu „Malowanie na blejtramie:”

      I MIEJSCE – Martyna  Kwiatkowska5e, Oliwia Głębocka 5e, Natalia Gojtowska 4d
      II MIEJSCE – Lena  Szkwarkowska 5e, Laura Brendel 5a, Emilia Czajkowska 6b
      III  MIEJSCE- Gabriela Majewska 4a, Roksana Marcinkowska4d, Julia Kozłowska 5a.

      Gratulujemy!

      Rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym spotkaniu 10 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 w sali 142.

       

      ​​​​​​​

       

       

    • Świąteczne warsztaty plastyczne
     • Świąteczne warsztaty plastyczne

      17.12.2023

      Grudzień to magiczny czas w roku. W tym miesiącu zawsze dużo się dzieje. Uczniowie z niecierpliwością odliczają dni do świąt i oczekują przyjścia Mikołaja. Żeby umilić naszym najmłodszym ten czas, zaprosiliśmy do naszej szkoły Panią Danutę Lipniewską, która przeprowadziła wyjątkowe warsztaty plastyczne z klasą 1a.

      W ramach zajęć dzieci wykonały z rolki po papierze oraz filcowych elementów postać Mikołaja. Trzeba przyznać, że nie było to łatwe zadanie, ale nasi uczniowie poradzili sobie z nim śpiewająco!

      Dziękujemy Pani Danusi za odwiedziny i zapraszamy częściej :)

      Agata Stasiewska

    • Mikołaj na basenie
     • Mikołaj na basenie

      17.12.2023

      Dnia 15.12.2023r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w imprezie "Mikołaj na Basenie", której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 10 w Szczecinie oraz Miejski Klub Pływacki. Było to pierwsze spotkanie uczniów  z innymi klasami pływackimi z naszego miasta. Podczas pokazów dzieci prezentowały rodzicom ćwiczenia, które realizują podczas codziennych treningów. Po wykonaniu wszystkich zadań, każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek od Mikołaja. Był to bardzo ważny dzień dla naszych pierwszoklasistów. Bardzo dziękujemy rodzicom za obecność i gorący doping! 

       

      Danuta Koczorowska Michał Gawroński Agata Stasiewska

       

       

       

    • Pierwsze spotkanie najmłodszych z programem Scratch Jr
     • Pierwsze spotkanie najmłodszych z programem Scratch Jr

      17.12.2023

      W ramach zajęć w naszej Kindlotece, uczniowie klasy 1a przenieśli się do pracowni komputerowej. Tam poznali słynnego Rudego Kota z aplikacji Scratch Jr. Jest to program adresowany do uczniów klas młodszych, dzięki któremu w prosty sposób można tworzyć animacje i nieskomplikowane gry. Poprzez łączenie kolorowych bloczków programowania, uczniowie mogą sprawić, by nasze duszki poruszały się, śpiewały, tańczyły czy rozmawiały. Podczas tego typu zajęć dzieci uczą się planować projekty, rozwiązywać problemy i twórczo wykorzystywać programy komputerowe. Wykorzystują również matematykę i język w znaczącym i motywującym kontekście, który wspiera rozwój umiejętność liczenia, czytania i pisania wczesnego dzieciństwa.

      Program Scratch Jr jest całkowicie darmowy, do ściągnięcia na tablety lub komputery.

      Agata Stasiewska

    • Ósmoklasiści poznają Technikum Organizacji i Zarządzania
     • Ósmoklasiści poznają Technikum Organizacji i Zarządzania

      15.12.2023

      W ramach zajęć doradztwa zawodowego, uczniowie klasy 8a i 8c wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Technikum Organizacji i Zarządzania.

      TOiZ w Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw zajęło w tym roku pierwsze miejsce w województwie zachodniopomorskim i dziesiąte w Polsce. Brano pod uwagę wyniki matur, egzaminów zawodowych oraz olimpiad przedmiotowych. Zdawalność matur i egzaminów zawodowych jest tu bliska 100%. Szkoła przygotowuje do pracy w zawodach technika: ekonomisty, logistyka, obsługi ruchu turystycznego, organizacji reklamy.

      Ósmoklasiści na specjalnie przygotowanych przez uczniów technikum stoiskach mogli poznać poszczególne zawody, wykonać drobne zadania z przedmiotów zawodowych, posłuchać opowieści starszych kolegów o szkole. Każdy ósmoklasista otrzymał voucher na oceny, gdzie wpisywane są oceny z zadań, które kandydaci do szkoły mogą wykonać podczas dni otwartych TOiZ. Po dostaniu się do TOiZ oceny zostaną przepisane do dziennika lekcyjnego.

      Uczniom z SP51 bardzo podobało się Technikum Organizacji i Zarządzania, wielu z nich chciałoby wrócić do tej szkoły już na stałe we wrześniu!

      J.Mirowska, K.Muż

    • klasa pierwsza w Power Gym
     • Mikołajki na sportowo

      13.12.2023

      6 grudnia uczniowie klasy 1a wybrali się do Power Gym, żeby jak przystało na klasę pływacką spędzić Mikołajki na sportowo. W Power Gym pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów mieliśmy okazję brać udział w zajęciach z gimnastyki sportowej. Uczniowie pokonywali swoje słabości wspinając się na równoważnie, ćwicząc na drążku, skacząc przez kozła i przemierzając specjalnie skonstruowany tor przeszkód. Był to niesamowity dzień, który na długo zagości w ich pamięci. Po powrocie do szkoły powtarzało się jedno pytanie: Kiedy znowu pójdziemy?

      Agata Stasiewska

    • Kiermasz na rzecz Fundacji UNICEF
     • Kiermasz na rzecz Fundacji UNICEF

      13.12.2023

      11 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny kiermasz świąteczny na rzecz dzieci z Fundacji UNICEF. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wsparli naszą akcję. W tym roku podczas tylko trzech przerw śródlekcyjnych udało uzbierać się 810zł, które zostały wpłacone na konto fundacji. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

      Ewa Dutka i Agata Stasiewska

    • Uczniowie z klasy pierwszej poznają roboty Dash
     • Uczniowie z klasy pierwszej poznają roboty Dash

      13.12.2023

      W ramach zajęć w Kindlotece uczniowie z klasy 1a mieli możliwość poznać małych niebieskich kosmitów. Były to roboty edukacyjne Dash, które wprowadzają naszych najmłodszych w prawdziwy świat programowania. Dzieci podczas zajęć zapoznały się z najprostszymi funkcjami naszego robota. Było to 45 minut pełne śmiechu, radości, pasji i chęci poznania.

      Dziękujemy #Amazon i #StowarzysenieCyfrowyDialog za stworzenie przestrzeni dla tak wspaniałych i emocjonujących chwil dla naszych uczniów.

      Agata Stasiewska  

    • Zimowy pejzaż z chatą o świcie…
     • Zimowy pejzaż z chatą o świcie…

      13.12.2023

      „W głębi zimy zrozumiałem w końcu,
      że jest we mnie niezwyciężone lato."

      Albert Camus

       

      Za oknami śnieg, a za nami kolejne niezwykłe spotkanie ze sztuką w ramach warsztatów plastycznych. Tym razem zatrzymywałyśmy w kadrze malowniczy, zimowy, wiejski pejzaż z chatą. Jak zwykle emocji było wiele, tak wiele, że można by było nimi ogrzać całkiem spore miasteczko. Choć paleta barw użytych przez nas do namalowania tego pejzażu była zimowa i niewielka, w serce miałyśmy ferie kolorów jakby była pełnia lata… Zresztą, jak napisał Albert Camus, nawet zimą, można odkryć w sobie niezwyciężone lato… Przekonajcie się sami.

      Agnieszka Ziółkowska

      prowadząca warsztaty

      pasjonatka sztuki

    • Świąteczna Twórcza Przerwa
     • Świąteczna Twórcza Przerwa

      12.12.2023

      W czwartek (7 grudnia) podczas długiej przerwy chętni uczniowie wraz z p. Małgorzatą Mularczyk i p. Moniką Cis-Szałańską oraz członkami samorządu uczniowskiego zaangażowali się w wyjątkowe przedsięwzięcie. Z pasją i kreatywnością stworzyli wieniec świąteczny z odrysowanych i wyciętych dłoni.


      Aktywność ta pozwoliła dzieciom wyrazić się poprzez sztukę, a także rozwijać umiejętności manualne. Dzięki zaangażowaniu uczniów i wsparciu nauczycieli oraz członków samorządu uczniowskiego, nasza przerwa była nie tylko relaksem, ale także czasem twórczego wyrazu.

      Świąteczny wieniec, który tak starannie stworzyliśmy, jest teraz piękną dekoracją korytarza szkolnego, dodając radości i świątecznego klimatu naszej szkole.

       

      Małgorzata Mularczyk

    • Igrzyska Młodzieżowe w piłce siatkowej
     • Igrzyska Młodzieżowe w piłce siatkowej

      11.12.2023

      08.12.2023 r. odbyły się pierwsze mecze eliminacyjne mini piłki siatkowej klas ósmych w Szczecinie. Nasz zespół został przydzielony do grupy A, w której znajdowały się reprezentacje szkół: SP 54 i SP11.

      Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 11 mieszcząca się przy ul. Emilii Plater. Rozegraliśmy dwa mecze, które stały na bardzo wysokim poziomie. 

      Z delegacji przywozimy dwa zwycięstwa i wychodzimy z pierwszego miejsca w grupie. Teraz czekamy na rozstrzygnięcia z drugiej grupy i mecze finałowe.

       

      Skład zespołu: Bakuła, Holicki, Michalczyszyn, Majewski, Gawroński. Libor, Kalski, Lazarek

      Trener: Tomasz Bielecki

    • SP 51 na Szczecińskim Jarmarku Świątecznym!
     • SP 51 na Szczecińskim Jarmarku Świątecznym!

      11.12.2023

       

      Klasy 2B, 2C, 2F wygrały konkurs organizowany przez Szczecińskim Jarmark Świąteczny, w którym nagrodą było dekorowanie choinki. Na początku grudnia uczniowie wybrali się na jarmark, aby ozdobić świąteczne drzewko. Własnoręcznie przygotowały ozdoby oraz dekoracje, które będzie można podziwiać przez cały okres trwania jarmarku. Zachęcamy wszystkich rodziców oraz uczniów do odnalezienia naszego szkolnego drzewka na Szczecińskim Jarmarku Świątecznym. Drzewko ma tabliczkę informacyjną SP51. Podpowiemy tylko, szukajcie na Placu Adamowicza!

      Joanna Wysocka
      Zuzanna Guz
      Agnieszka Wysokińska

    • WYSTAWA „SYMBOLE NARODOWE”
     • WYSTAWA „SYMBOLE NARODOWE”

      10.12.2023

      W listopadzie i grudniu w naszej szkole została przedstawiona wystawa „SYMBOLE NARODOWE” .

      Symbole Narodowe:
      1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu.
      2. Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony.
      3. Hymnem Rzeczypospolitej Polskiej jest Mazurek Dąbrowskiego.

      Symbole Narodowe podlegają ochronie prawnej, co oznacza, że obowiązkiem każdego Polaka, urzędów, instytucji i organizacji działających na terenie Polski jest otaczanie ich najwyższym szacunkiem i czcią.

      Małgorzata Zaworska

       

    • Lekcja historii w IPN
     • Lekcja historii w IPN

      10.12.2023

      8 grudnia 2023 r. klasa 8c udała się razem z panią od historii Małgorzatą Zaworską oraz wychowawczynią panią Agnieszką Ziółkowską do Instytutu Pamięci Narodowej na lekcję historii.

      Lekcja „Mój rówieśnik - Losy obywateli polskich w czasie II wojny światowej” była bardzo interesująca, aktywizowała wszystkich uczniów.

      Zajęcia poświęcone były wojnie i okupacji w szerokim kontekście – od okresu II RP do powojennych lat czterdziestych. Liczne wątki faktograficzne zostały ujęte w historię kilkunastu postaci  w wieku zbliżonym do odbiorców materiału – uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej. Materiał został przedstawiony w postaci gry stanowiskowej. Może być punktem wyjścia do omawiania tej tematyki na lekcjach historii.

      Małgorzata Zaworska

    • Pasowanie Na Ekologa ze Szczecińską Ligą Ochrony Przyrody
     • Pasowanie Na Ekologa ze Szczecińską Ligą Ochrony Przyrody

      10.12.2023

      30.11.2023r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ekologa z udziałem zaproszonego gościa z Ligi Ochrony Przyrody - Pani Marii Bochenek. Tego dnia uczniowie klas: 1b, 1c, 2c, 2d, 2f zaprezentowali wiersze, piosenki oraz scenki o tematyce ekologicznej. Uroczystość jest o tyle ważna, iż uczniowie wstępują w szeregi Ligi Ochrony Przyrody, stając się ich aktywnymi członkami - otrzymują legitymację członka LOP-u. Celem tego wydarzenia jest wdrażanie uczniów do poszanowania przyrody, ponieważ "Natura bez człowieka sobie poradzi, ale człowiek bez natury nie."

      Joanna Wysocka
      Agnieszka Wysokińska

    • „Ekologiczne prezenty od serca” - druga odsłona warsztatów
     • „Ekologiczne prezenty od serca” - druga odsłona warsztatów

      10.12.2023

      Szyszki, rolka papieru i włóczka - tyle wystarczy, żeby wyczarować "Ekologiczne prezenty od serca". Nasze wolontariuszki Wiktoria, Kasia, Jagoda i Karolina oraz pani Małgorzata Sienkiewicz wzięły udział w drugiej części warsztatów rękodzielniczych realizowanych w ramach Programu Społecznik. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odbywał się w siedzibie Caritasu. Warsztaty prowadzone przez terapeutkę zajęciową, panią Iza Stańczyk zakończyły się smakowitym poczęstunkiem.

      Dziękujemy pani Wiktorii Bolko, koordynatorce wolontariatu Caritas za zaproszenie nas do udziału w programie. Obejrzyjcie fotorelację z warsztatów.

      Małgorzata Sienkiewicz                             

    • PÓŁKOLONIE „KREATYWNE DZIECIAKI“ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 51 W SZCZECINIE
     • PÓŁKOLONIE „KREATYWNE DZIECIAKI“ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 51 W SZCZECINIE

      10.12.2023

      Półkolonie w Szkole  Podstawowej nr 51 w Szczecinie to doskonała forma aktywnego wypoczynku pozwalającego zregenerować siły po wyczerpujących miesiącach nauki. Gwarantujemy świetną zabawę oraz mnóstwo kreatywnych i twórczych zajęć, w trakcie których dzieci będą miały możliwość poznać oraz rozwinąć swoje pasje i zdolności.

      Zaplanowano 2 turnusy półkolonii:

      – turnus I         15.01-19.01.2024r.

      – turnus II       22.01-26.01.2024r.

      1. Planowana opłata od jednego uczestnika: 700zł za pobyt pięciodniowy.
      2. Rezerwacji półkolonii można dokonać poprzez formularz dostępny pod linkiem:

                    https://forms.office.com/e/PgyB38CQSp

       

      Zgłoszenie online nie jest równoznaczne z zapisem

      1. Lista zakwalifikowanych dzieci ogłoszona zostanie 15.12.2023r. (lista wywieszona zostanie na tablicy ogłoszeń przy portierni).
      2. W pierwszej kolejności zakwalifikowani na półkolonię zostaną uczniowie klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej nr 51.
      3. Warunkiem uczestnictwa w półkolonii będzie dostarczenie wypełnionej karty uczestnika i wniesienie opłaty (w terminie 2-5.01.2024r.).
      4. W razie niedostarczenia karty uczestnika, bądź braku wniesienia opłaty w wyznaczonym terminie nastąpi skreślenie dziecka z listy i przyjmowane będą dzieci z listy rezerwowej.
      5. Zaplanowane atrakcje:

      – Zabawy integracyjne, gry planszowe, konkursy

      – Gry i zabawy na hali sportowej i basenie

      – Kreatywne warsztaty plastyczne, kulinarne

      – Zabawy w parku trampolin Fun Jump, Kids Arenie

      – Wyjście do kina, Teatru Pleciuga

      Szczegółowy program zajęć na każdy turnus półkolonii przedstawiony zostanie rodzicom w późniejszym terminie.