Ostatnie pożegnanie
14.03.2024
Pierwszoklasiści czekają na wiosnę
11.03.2024W marcu uczniowie klas pierwszych uczęszczających do świetlicy szykują się do nadejścia wiosny. Pod czujnym okiem pań nauczycielek rysują przebiśniegi i krokusy, malują pejzaże wiosenne, robią papierowe bociany i postacie "Pani Wiosny". Tworzą fantazyjne, wiosenne kwiaty z plasteliny.
W dniu nadejścia przedwiośnia rozmawialiśmy o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie, o zmieniajacej się temperaturze. Zastanawialiśmy się, które ubrania są odpowiednie na nadchodzący czas.
Wychowawczynie w świetlicy klas pierwszych.
Wiosna, wiosna ach to ty…
08.03.2024„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi.
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni.
Zdjąłem z niej zmoknięte palto posadziłem vis a vis.
Zapachniało zajaśniało wiosna, ach to ty.
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty.”Marek Grechuta
Choć za oknem, nieustająco od wieków, toczy się walka ustępującej zimy z następującą wiosną, to nam dzięki ostatnim, cieplejszym dniom i słońcu, które coraz częściej pojawia się na niebie, zachciało się namalować wiosenne pejzaże. Spośród różnych obrazów, które obejrzałyśmy w poszukiwaniu inspiracji, wybrałyśmy górski pejzaż z rzeką i kwitnącymi drzewami. Ten barwny obraz zaspokajał silną potrzebę nasycenia się kolorami po szarej zimie. Po kilkugodzinnej, twórczej pracy, w jak zwykle sympatycznej atmosferze, na naszych płótnach popłynęła rzeka i zakwitły drzewa na tle gór. „Zapachniało, zajaśniało, wiosna ach to ty…”
Agnieszka Ziółkowska
prowadząca koło plastyczne
2
Twórczy odpoczynek czyli kolejna wizyta w Warsztatowni przy Małopolskiej
06.03.2024„Człowieka nie należy wychowywać tylko do zawodu,
ale także do twórczego wypoczynku.
Jest to bowiem jedyna forma wykorzystywania wolnego czasu,
jaka człowieka odbudowuje wewnętrznie
i czyni z niego istotę usatysfakcjonowaną i zdrową”.Władysław Kopaliński, „Drugi kot w worku”
To był leniwy, sobotni poranek. Uśpionymi ulicami Szczecina uczniowie klasy 8c kolejny raz podążali do Warsztatowni przy Małopolskiej. I choć zmęczenie po szkolnym, pracowitym tygodniu dawało się we znaki, to jednak ekscytacja wizytą w tej niezwykłej jaskini sztuki pokonała ten stan. Od progu powitała nas gospodyni tego cudownego miejsca Pani Anna Dworakowska. Po zajęciu miejsc przy wspólnym, wielkim stole rozpoczęliśmy, kolejną magiczną podróż. Najpierw wykonaliśmy przepiękne zawieszki na drzwi, potem zmierzyliśmy się z prawdziwym wyzwaniem czyli stworzeniem mixmediowych obrazów. Po trzech godzinach, które nie wiadomo kiedy minęły, oczom naszym ukazały się niezwykłe, morskie pejzaże i inne wyczarowane krajobrazy. Ta sobotnia twórcza praca z pewnością odbudowała nas wewnętrznie, ponieważ ogromna satysfakcja z dzieł, które wykonaliśmy zdrowo wypełniała nasze jestestwa. A może Wy kiedyś spróbujecie spędzić sobotę w tym czarodziejskim miejscu…
Agnieszka Ziółkowska
wychowawca klasy 8c
Tu każdy jest u siebie… czyli Dzień Otwarty w SP 51
05.03.2024To magiczne motto zbudowane z prostych, ale wymownych słów otwierało szeroko podwoje naszej placówki dla Wszystkich zainteresowanych. A było ich naprawdę wielu. Nic dziwnego, ponieważ tego dnia w trakcie wycieczki po pięciu strefach można było zobaczyć w pigułce działalność naszej szkoły. Zaraz po przekroczeniu progu drzwi, po gorącym powitaniu przez naszych uczniów, w strefie informacji można było dowiedzieć się wszystkiego o ogólnej rekrutacji, ale i o rekrutacji do klas sportowych. W strefie twórczego i naukowego działania zwiedzający mogli nie tylko popatrzeć, ale przede wszystkim podziałać, ponieważ odbywały się tam doświadczenie chemiczne, eksperymenty biologiczne i ekologiczne . A to wszystko w nowoczesnych, doskonale wyposażonych laboratoriach przyszłości oraz Zielonej Pracowni OZE. Strefa ta oferowała również ciekawostki i zadania matematyczne, gry i zabawy polonistyczne, a także wyzwania obcojęzyczne. W strefie nie zabrakło również zadań zaspokajających cielesne i duchowe potrzeby człowieka, a więc było badanie ciśnienia i wzroku oraz zdrowe przekąski, ale i malowanie twarzy, malowanie na blejtramie własnego obrazu i orgiami. Jakby przeżyć duchowych było mało to magiczny dywan z pewnością je wzbogacił. Radość z twórczego spędzenia czasu można było uwiecznić w fotobudce. Po tak aktywnie spędzonym czasie w strefie wystaw można było podziwiać prace plastyczne, techniczne, literackie, językowe i teatralne naszych uczniów, a także przysiąść na chwilę w zaciszu szkolnej biblioteki i zadumać się nad kartami dowolnie wybranej książki, którą poleciły nasze panie bibliotekarki. Strefa wystaw to także wycieczka po kolejnych laboratoriach przyszłości, między innymi pracowni plastyki oraz chemii. Po tak wielu niezwykłych emocjach można było przy fortepianowym akompaniamencie wysłuchać koncertu w wykonaniu naszych małych artystów, a potem skosztować pysznych ciast i gofrów. Na koniec w trakcie wycieczki po strefie rekreacji, pod opieką uczniów – przewodników można było podziwiać świetną, nowoczesną bazę sportową szkoły czyli hale sportowe oraz basen. W tej strefie również nie zabrakło atrakcji. Był pokaz gimnastyki artystycznej, pokaz udzielania pierwszej pomocy, ale i sportowe mini konkurencje dla najmłodszych. Tego dnia można było również zobaczyć świetlicę, poznać wychowawców pracujących tam na co dzień, zwiedzić sale lekcyjne klas 1-3 oraz sale informatyczne. Było kolorowo, wesoło, twórczo i interesująco. Chciałoby się powiedzieć witajcie w naszej bajce… Ale to nie bajka, a więc witajcie w Naszej Szkole. Do zobaczenia we wrześniu.
Agnieszka Ziółkowska
Koordynator Dnia Otwartego
w imieniu naszej szkolnej społeczności30
Podwodny świat w Paint 3D
01.03.2024W ramach naszych Kindlotekowych zajęć uczniowie klasy 1a wybrali się w podróż w głąb mórz i oceanów. Wykorzystując wcześniej zdobyta wiedzę i program Paint 3D dzieci tworzyły własne podwodne światy. Dzieci pracowały z ogromnym zapałem i wytrwałością, a efekty końcowe przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
Agata Stasiewska
7
WOLONTARIUSZE POMAGAJĄ TOZ
29.02.2024Szkolni wolontariusze mają wielkie serce dla zwierząt.
Karmy suche i mokre dla psów i kotów, ręczniki i koce - to wszystko zebrali członkowie Szkolnego Wolontariatu. 23 lutego zebrane rzeczy zostały odwiezione do siedziby Szczecińskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami mieszczącego się przy ulicy Ojca Beyzyma 17.
Każdy wolontariusz wie, że pomaganie naszym braciom mniejszym potrafi cieszyć i nieść radość.
Szkolny Wolontariat
ZAPROSZENIE na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
15.02.2024
Zajęcia plastyczno–muzyczne promujące naszą szkołę
28.02.2024W minionym tygodniu odbyły się zajęcia plastyczno – muzyczne w dwóch pobliskich przedszkolach.
Podczas tych wyjątkowych spotkań dzieci z grup zerowych miały możliwość rozwijania swojej kreatywności poprzez szereg inspirujących aktywności związanymi z Akademią Pana Kleksa. Towarzyszyły nam znane piosenki oraz lekcja kleksografii.
Dzieci miały okazję do kreatywnego wyrażania się poprzez techniki plastyczne i muzykę, pod czujnym okiem naszych doświadczonych nauczycieli – p. Małgorzaty Mularczyk i p. Agnieszki Chodorowskiej. Dodatkowo, przy wsparciu naszych utalentowanych uczennic chóru szkolnego, maluchy mogły poznać tajniki śpiewu oraz wspólnie eksplorować różnorodne dźwięki i rytmy.
Cieszymy się, że mogliśmy wnieść odrobinę dodatkowej sztuki i muzyki do codzienności przedszkolaków. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczennicom za ich pasję i zaangażowanie w promowanie naszej szkoły oraz propagowanie wartości artystycznych wśród dzieci.Małgorzata Mularczyk
Akcja Rady Rodziców
26.02.2024
Zwierzęta Arktyki i Antarktydy
22.02.2024W świetlicy klas 3 kończąc blok tematyczny pt. „Zima” dzieci dowiedziały się między
innymi, że:
- Arktyka i Antarktyda to obszary na Ziemi z najzimniejszym klimatem;
- leżąca na północy Arktyka, a na południu Antarktyda jest bogata w przedstawicieli świata
zwierząt;
- Arktykę zamieszkują Eskimosi i Lapończycy, a Antarktyda jest niemal niezamieszkała przez
ludzi, nie licząc stacji badawczych;
- na Antarktydzie są piramidy i nie znajduje się na terytorium żadnego z państw.
W świetlicy klas 3 odbył się konkurs plastyczny „Zwierzęta Arktyki i Antarktydy”.
Cieszył się on dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród uczniów. Zostali wyłonieni
następujący zwycięzcy w/w konkursu:
I miejsce: Klara M. kl. 3A i Zuzanna W. kl. 3A;
II miejsce: Stanisław S. kl. 3B;
III miejsce: Celina A. kl. 3D
Wyróżnienie: Maksymilian K. kl. 3D i Katarzyna P. kl. 3E.Wychowawcy świetlicy klas 3.
Walentynki w świetlicy - klasy 3
22.02.2024Dzień św. Walentego - powiem Ci coś miłego koleżanko i kolego!
Taki temat przewodni został przeprowadzony w ubiegłym tygodniu w świetlicy klas 3.Dzień św. Walentego to najlepszy moment, aby przekazać naszym bliskim bądź przyjaciołom ile dla nas znaczą i za co ich cenimy. Przy okazji tego święta mieliśmy doskonałą okazję aby przypomnieć dzieciom co oznacza bycie dobrym przyjacielem, jak dzielić się dobrem i wzajemnym wsparciem. Chcąc należenie uczcić ten dzień w świetlicy klas 3 działa "Poczta walentynkowa" oraz przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące przyjaźni i wzajemnej życzliwości.
Wychowawcy świetlicy klas 3.
Walentynki w świetlicy dla klas drugich
16.02.202414.02.2024 r. w świetlicy klas drugich odbyła się impreza walentynkowa. Naszym gościem była Pani Dyrektor Anna Żwirska-Kocela. Z tej okazji przygotowany został program artystyczny. Uczniowie prezentowali wierszyki oraz wspólnie odśpiewali piosenkę o przyjaźni. Dodatkowo odbył się quiz na temat walentynek i pogadanka o przyjaźni.
Po występie dzieci wręczyły honorową walentynkę Pani Dyrektor i nastąpiło uroczyste otwarcie poczty walentynkowej. Dzieci otrzymały wcześniej przygotowane kartki. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za dostarczenie słodyczy i pysznych ciast. Dzięki temu nasza impreza była jeszcze wspanialsza a dzieci bardzo szczęśliwe.
Wychowawcy świetlicy klas drugich.
Walentynki 2024 klasy 1-3
16.02.202414 lutego 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. To coroczne święto zakochanych cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród uczniów klas I-III, którzy postanowili wyrazić swoją sympatię do kolegów i koleżanek we własnoręcznie napisanych listach. Przesyłki zostały dostarczone do adresatów przez specjalnych wysłanników szkolnej Poczty Walentynkowej.
Jolanta Lech, Klaudia Menżyk, Joanna Wysocka
ZBIÓRKA MAKULATURY i NAKRĘTEK
15.02.2024ZBIÓRKA MAKULATURY
Makulaturę wrzucamy do pojemników od strony laboratorium, bez tektury i kartonu. Pojemniki dostępne każdego dnia, ustawione przy wejściu do magazynu stołówki. Po wrzuceniu można przynieść kartkę (imię, nazwisko, klasa ucznia który zebrał makulaturę, ile kg/ile reklamówek, podpis rodziców) :
poniedziałki, 7.00-8.45 i 11.45-15.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz
wtorki, 7.50-15.35, sala 10, p.M.Sienkiewicz
środy, 8.00-10.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz i
17.00-18.00, sala 9, p.J.Mirowska
czwartki, 8.00-8.45 sala 10, p.M.Sienkiewicz
piątki, 7.50-9.45-11.45, sala 10, p.M.Sienkiewicz
ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK DLA OLGI
Zbieramy nakrętki po wodzie mineralnej, napojach gazowanych, mleku, kefirze, jogurtach, chemii gospodarczej (płyny do prania i płukania, płyny do mycia naczyń, płyny do mycia podłóg), kosmetykach (kremy, aerozole, płyny do kąpieli, szampony, odżywki, balsamy, pasty do zębów) oraz wieczka z wiaderek (np. po serze, twarogu, ogórkach kiszonych, kapuście kiszonej) i zakrętki po kawie (należy tylko wyjąć tekturkę spod wieczka). Proszę przynosić podpisane reklamówki/pudła z nakrętkami w następujące dni:
poniedziałki, 7.00-8.45 i 11.45-15.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz
wtorki, 7.50-15.35, sala 10, p.M.Sienkiewicz
środy, 8.00-10.30, sala 10, p.M.Sienkiewicz i
17.00-18.00, sala 9, p.J.Mirowska
czwartki, 8.00-8.45 sala 10, p.M.Sienkiewicz
piątki, 7.50-9.45-11.45, sala 10, p.M.Sienkiewicz
Szkolny Wolontariat
Tłusty czwartek w naszej szkole
15.02.2024W tym roku tłusty czwartek rozpoczęliśmy bardzo słodko. Z inicjatywy rodziców klasy 4d odbył się kiermasz pączków i słodkości. Samorząd Uczniowski podczas przerw sprzedawał słodycze na szkolnym korytarzu. Kolejna akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Pączki były pyszne a Samorząd Uczniowski uzbierał fundusze na kolejne przedsięwzięcia. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom. Zdjęcia z tego dnia dostępne pod poniższym linkiem.
Samorząd Uczniowski
Zimowe krajobrazy - świetlica
14.02.2024W miesiącu lutym w świetlicy klas 3 zakończył się cykl zajęć dotyczących zimy. Uczniowie znają pory roku, wypowiadają się na temat ich charakterystycznych cech. Bardzo chętnie słuchały wierszy i opowiadań o tematyce zimowej oraz rozwiązywały i układały zagadki o zimie. Wiedzą, czym charakteryzuje się zimowy krajobraz, potrafią pokazać jego piękno i tajemniczość. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały różnymi technikami prace plastyczne ukazujące piękno zimowego krajobrazu.
Wychowawcy świetlicy
Podsumowanie działalności koła plastycznego
11.02.2024„Sukces to nie kwestia wrodzonego talentu,
błyskotliwej inteligencji ani szczęścia.
Sukcesy odnoszą ludzie przekonani o tym,
że wciąż mogą się wiele nauczyć.”Autor nieznany
Podsumowania to nieodzowna część ludzkiego życia, ludzkiej natury. Zatem i członkinie koła plastycznego dokonały podsumowania I semestru działalności przygotowując wystawę wszystkich prac. Wspominałyśmy przy tym pierwsze zajęcia; emocje, które towarzyszyły pierwszym namalowanym obrazom, pierwszym wystawom. I choć każda z uczestniczek już wcześniej nieraz malowała to jednak takie wspólne artystyczne działanie ma niezwykły wymiar. Przed nami kolejny semestr malarskich zmagań. Mamy nadzieję, że będzie równie wspaniały.
Agnieszka Ziółkowska
prowadząca warsztaty
Malowanie wyzwanie …
11.02.2024„Wyzwania, do których podchodzi się we właściwy sposób,
są do pokonania.”
Lionel ShriverTylko takim tytułem mógł być opatrzony dzisiejszy wpis, ponieważ uczestniczki kola plastycznego, które prowadzę nie tylko musiały zmierzyć się z niełatwym pejzażem, ale z rozmiarem płótna na którym malowały(50x70). Jednakże wyzwanie jakie zostało postawione i dziecięca ciekawość oraz przekora (jak w lekturze o Tomku Sawyerze) zwyciężyły i w ciągu dwóch czterogodzinnych warsztatów powstały kolejne zimowe pejzaże. Zadowolenie uczestniczek malarskich zmagań z efektów twórczej pracy było wielkie, co dowiodło, że każde wyzwanie do którego podchodzi się we właściwy sposób czyli z pasją, ciekawością efektu, zaangażowaniem jest do pokonania…
Agnieszka Ziółkowska
prowadząca warsztaty
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
08.02.2024Z wielką dumą i radością chciałabym poinformować, że nasza społeczność podczas kiermaszu, który odbył się przed feriami zimowymi, uzbierała na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 4 718,55 zł. Wszystkie pieniądze zostały przelane na konto 32. finału Wielkiej Orkiestry już 15 stycznia. Bardzo dziękuję za ogromne zaangażowanie całej społeczności naszej szkoły. Bez rodziców, uczniów i nauczycieli nie udałoby się nam to.
Z wyrazami wdzięczności - opiekun Samorządu Uczniowskiego - Monika Cis-Szałańska